12:14, 3 липня, 2024 року
650 км на дивані: мандрівник доїхав до столиці
подорож

Мандрівники з Тернопільської області на спеціальному дивані-автобусі дісталися до Києва, збираючи гроші на потреби Сил оборони. 

"Дорога була важча, ніж ми собі уявляли, бо виникали проблеми, яких у звичайному побуті просто немає. Наприклад, нема де помити руки чи набрати води в дорозі. А ще, було, що щось зламалося, чи колесо тріснуло. А ще спека. Є дорога, де відбійники облаштовані так, що не можеш навіть дійти до кущів у тінь і мусиш ремонтувати диван просто посередині траси. Ну і важко їхати по 12-13 годин на день. Найприємніше, що траплялося у дорозі, це зустрічі з людьми," — каже Аркадій Фішман.

Винахідник Аркадій Фішман і його співмандрилиця Олена Дунець подорожували протягом 12 днів. 

Під час благодійного туру вони зібрали понад 200 тис. гривень.

"Ми мали 2 мільйони зібрати, не на одну машину, а на 5. А зібрали тільки на половину однієї машини. Ми ще будемо 3 дні в Києві до 6 липня. Триває наша подорож по Києву. Може за ці дні назбираємо хоч на одну машину. Дуже багато людей нас побачили, але дуже мало донатять. Я думаю, що це через те, що сприймають нашу подорож за жарт. Вони якось не пов'язують збір коштів на придбання військової техніки і цей диван".

Диван-тур розпочали із Заліщиків на Тернопільщині, куди Аркадій Фішман переїхав зі Слов'янська через вторгнення росіян. Маршрут пролягав через Тернопіль, Вінницю, Хмельницький, Житомир і завершився у Києві, це 650 кілометрів. Щодня вони проводили у дорозі 12-13 годин, зустрічаючи велику кількість людей, які фотографувалися з ними.