17:48, 8 липня, 2024 року
Без води і світла. Коли знову зможе запрацювати Охмадит?
Охмадит

Росія 8 липня запустила по території України 38 ракет різних типів, внаслідок ранкової атаки загинули 33 людини, 140 поранені, повідомляє ДСНС станом на 19:00. У Києві зафіксовано влучання в один із корпусів дитячої лікарні «Охматдит». За даними СБУ, Росія застосувала для удару крилату ракету Х-101.

Україна ініціювала скликання надзвичайного засідання Ради безпеки ООН, воно відбудеться 9 липня, повідомило представництво Великої Британії при ООН. Також Україна передасть інформацію про атаку РФ до Міжнародного кримінального суду, заявив генпрокурор Андрій Костін.

За інформацією КМВА, у «Охматдиті» зруйновані два поверхи корпусу площею приблизно 400 м.кв. Загинуло 2 дорослі особи (одна з них лікарка), 10 постраждало. Пошкоджені кілька інших корпусів. Станом на 19 годину тривають роботи по розбору завалів та пошуку людей.

Найбільша клінічна лікарня в Україні, Охматдит, постраждала від ракетних ударів і зараз не може надавати медичні послуги. 

Число загиблих і поранених поки не відоме, оскільки триває рятувальна операція під завалами зруйнованого корпусу. 

Лікарня відома своєю роботою з дітьми, які страждають на тяжкі захворювання з усієї України. 

Вона також приймала дітей, поранених під час військових обстрілів і бомбардувань. Найбільші руйнування зазнали корпуси з реанімацією, токсикологією, гемодіалізом та лабораторними дослідженнями. 

Внаслідок атаки пошкоджені також інші багатоповерхові будівлі.