12:50, 28 червня, 2024 року
День Конституції України: історія свята та цікаві факти про цей день
День Конституції України

Українській конституції 28 років. Цього дня о 9:20 Верховна Рада ухвалила та ввела в дію головний закон, слова записані в ньому зараз є як ніколи актуальними.

Мало хто знає, що до прийнятого було ще 5 проектів конституції України. А саме голосування назвали “конституційною ніччю”, бо тривало воно аж 23 години, пз перерви. У залі було 6 депутатів, які не дозволяли прийняти позитивне рішення. 

Окрім депутатів у Верховній Раді, підготовкою основного закону займалась спеціальна комісія.

До неї входили як політичні партії, науковці, громадські організації. Активна розробка тривала майже півроку. Ускладнювалась через протиріччя президента та головою Верховної Ради. Працювати з кожним доводилось окремо. Найпалкіші суперечки точились навколо пит ань мови, прапору та Криму. Конгрес українських націоналістів пропонував позбавити півострів статусу автономії. Націонал демократи наполягали на синьо-жовтому прапорі і тризубові, комуністи з цим категорично не погоджувались. Були пропозиції зробити державний прапор прапором війська запорожського - це був малиновий стяг.

Або ж додати до синьо-жовтого полотнища червону смугу.

Були суперечки навіть до того як називати раду Верховною чи Народною. Довелось голосувати аж 6 разів. Комуністи пропонували зберегти назву УРСР замість України. Врешті-решт всі протиріччя вдалось вирішити.Не забули додати до законів єдине з у своєму роді свято День Конституції.

Доречі, президента Леоніда Кучми на самому голосуванні не було. Та він зайшов до головної зали, якраз перед прийняттям закону. За прийняття цього закону проголосував 321 народний обранець.

Цікаві факти про конституцію дивіться тут.