8:21, 19 червня, 2024 року
На даху багатоповерхівки
#Сонячні батареї

В Україні є мешканці, які згуртувалися і подбали про себе. Вони встановлюють на дахах сонячні батареї, це допомагає легше переносити відключення світла. Сонячні електростанції дозволяють економити на рахунках за електроенергію, щоправда тільки в теплу пору року.

Мешканці 18-ти поверхівки в Києві ще минулого року розмістили на своєму будинку сонячну електростанцію. На даху у них 36 сонячних панелей, решта обладнання розміщено у підвалі. 

Одна панель коштує близько 6 000 грн.

Установка однієї панелі близько 2 000 тисяч грн. Силовий кабель теж коштує дорого, близько 1000 грн за метр. Монтаж системи обійдеться близько у 100 тисяч гривень. Загальна вартість саме цього проекту потягнула на 1 мільйон грн.

Всю суму члени ОСББ зібрали самі. Потужності такої системи вистачає на те щоб насоси водопостачання і теплопостачання працювали без перебоїв і навіть на освітлення в під'їзді. Максимального заряду вистачає на 8-10 годин. Влітку споживачі можуть на 80% покривати потреби електроенергії, але взимку лише 7-10%. За простими підрахунками така система окупиться через років 20, а самі панелі служитимуть 25-30 років.

Дивіться повний випуск тут: Більше про сонячні батареї