12:27, 25 червня, 2024 року
Пікассо в туалеті
Пікассо мистецтво

Американська художниця Кірша Каечеле, яка є кураторкою експозиції Ladies Lounge, зауважує: "Ми повинні кинути виклик закону, щоб розглянути ширше прочитання його визначень, оскільки вони стосуються мистецтва і його впливу на світ, а також права на концептуальне мистецтво, яке може викликати дискомфорт у деяких людей (чоловіків)".

Вона додає, що тепер Ladies Lounge буде функціонувати як жіноча кімната. Туалет вже в дорозі, його встановлять протягом наступних 45 днів.

"Це туалет, який стане відомим на увесь світ. Це найкращий туалет, і чоловікам не дозволять його побачити".

Частину робіт тимчасово перенесуть до вже наявної жіночої вбиральні у музеї, щоб забезпечити "безперервний перегляд", поки триватиме оновлення виставкової кімнати та оскарження рішення суду.

Чоловіки все ж таки зможуть увійти до кімнати — але лише у неділю і тільки щоб "навчитися прасувати і складати білизну".

Справа в тому, що виставка американської художниці Кірші Каечели раніше була доступна лише для жінок. Зал відкрили у 2020 році: в основі — концепція мізогінних австралійських пабів, куди до 1960-х років пускали лише чоловіків.

Своїх гостей зустрічали дворецькі зі шампанським, а у залі для них були представлені роботи Пабло Пікассо та Сідні Нолана. У квітні 2023 року один із відвідувачів поскаржився комісару з протидії дискримінації. Далі справу передали до суду.

Врешті суд визнав, що музей дискримінував чоловіків, коли не дозволив їм відвідувати виставку. Музею дали 28 днів на виконання рішення, тобто на те, щоб відкрити доступ чоловікам до інсталяції.

Заклад не заперечував дискримінацію, а Каечеле наголошувала, що мета проєкту — показати історичну несправедливість, коли жінкам було заборонено відвідувати паби.