13:08, 4 липня, 2024 року
Що означають €40 млрд від НАТО
НАТО

У НАТО досягли домовленості щодо фінансування військової допомоги Україні на 2025 рік. Про це повідомив генсек альянсу Єнс Столтенберг, інформує Reuters.

Він зазначив, що країни-члени НАТО погодили виділення фінансового пакету на суму 40 мільярдів євро для забезпечення військової допомоги, яку організація буде використовувати для підтримки обороноздатності України.

Передбачається, що це зобов’язання підпишуть вже наступного тижня на саміті НАТО, який відбудеться у Вашингтоні.

Під час обговорень забезпечення військової допомоги Україні частина глав міністерств оборони країн альянсу виступили проти підтримки фінансового пакету вартістю 40 млрд євро. У зв’язку з цим  Столтенберг закликав всі країни організації забезпечити високий рівень фінансової підтримки ЗСУ.

На саміті НАТО, який буде проходити у Вашингтоні з 9 до 11 липня 2024 року, представники альянсу мають намір запевнити Україну у готовності продовжити свою військову, політичну і фінансову підтримку. Крім того, НАТО візьме на себе відповідальність щодо координації безпекової допомоги Україні, яка зараз забезпечується під проводом Сполучених Штатів у форматі “Рамштайн”.

Завдяки такій непохитній позиції Україна буде забезпечена всіма необхідними видами військового обладнання, озброєння, а також фінансовою підтримкою для придбання великої кількості озброєнь для протидії російській агресії.

Крім допомоги від НАТО, Україні також надається підтримка в межах ініціатив від деяких європейських країн, які забезпечують пошук, закупівлю та передачу Україні артилерійських снарядів, систем ППО та зенітних ракет.