14:17, 25 червня, 2024 року
Спецслужба ABW | Агентура Польщі
ABW | Агентура Польщі

Агентство внутрішньої безпеки спеціальна служба Польщі створена для виявлення, запобігання та протидії злочинам. Агентство внутрішньої безпеки Польщі це наступник попередніх служб, які виникли не так давно- 29 червня 2002 року. Перші спецоперації ABW були націлені протидію

злочинності та контрабанди зброї. Це вже зо відомо про службу було до гучного скандалу.  Скандал із прослуховуванням першої леді, це стало результатом витоку інформації, викликавши спротив і в суспільстві і в політичному колі.

Під час розслідування було доведено, що спецслужба перевищила свої повноваження та на репутації це не відобразилось так як після цього агентство провело ряд вдалих операції. В 2009 році було затримано росіянина, який працював на головне розвідувальне угрупування росії.

У 2023 році агентство опублікувало найбільшу у світі розвідувальну мережу, яка діяла в Польщі. Операція тривала близько 5-ти місяців. Головною задачею агентурної мережі в Польщі було дистабілізація відносин Польщі з Україною та країнами НАТО. однією з ключових місій було підірвали ешелони з гуманітарною допомогою наданої для України.

Як ABW затримала 15 російський агентів дивіться тут

Спецслужба ABW планує розширити свою команду і збільшувати власні можливості, як саме поки не розголошує. А от зарплату вдалось розсекретити. Працівники спецслужби отримують у межах 2 000-10 500 zl. Щоб потрапити у спецслужбу проводиться ретельний відбір з підготовкою та перевіркою кандидатів. Цей процес тривалий і нелегкий.