17:16, 27 червня, 2024 року
Спецслужба SAS | Британська повітряна служба
Спецслужба SAS

Більше 80-ти років бойового досвіду, тренування бійців в пекельних умовах, організація найважчих операцій у часи Світової війни все це про спецрозділ SAS. Вони стали прототипом для багатьох спецслужб.

Спеціально повітряно-десантна служба, головний підрозділ сил британської армії.

Підрозділ SAS з'явився в Британії під час Другої Світової війни, цей підрозділ був створений для виконання спеціальних диверсійних задач. У його складі було 5 офіцерів та 60 солдатів.

Попереднього досвіду у спецпризначенців не було, тому бійці активно тренувались.Часу на підготовку виділили 2-6 місяців. 

Перша спецоперація “Хрестоносців” була менше ніж за 6 місяців. Бійці повинні були десантизуватися на ворожу територію і виконати завдання з ліквідації повітряних суден суперника. Однак попередніх тренувань для такої операції було недостатньо, до того ж у той день здійнявся сильний вітер, а як правильно стрибати із парашутом у шторм - бійці не знали.

Незважаючи на всі складні умови, було рішення все ж таки проводити операцію. Від місця призначення парашутистів закинуло далеко, тому більша частина десентників була оточена та взята в полон.   

Після невдачі бійців стали набирати з досвідом і активно тренували їх. Фізична підготовка та психоемоційна стійкість - одні з найперших вимог до кандидатів.

На бійців здійснюється навмисно психоемоційний тиск, щоб спецпризначенці стали універсальними бійцями і могли працювати в повітрі, на суші, у воді.

Про найнебезпечніші операції SAS дивіться в сюжеті.