17:41, 27 червня, 2024 року
Спроби державного перевороту у Болівії
переворот

У Болівії поліція затримала лідера спроби державного перевороту лише декілька годин після того, як військові атакували президентський палац у Ла-Пасі. 

26 червня у Болівії (Південна Африка) відбулась спроба державного перевороту.

Здійснити переворот намагався генерал Хуан Хосе Сунігу, якого нещодавно позбавили військового командування. Він зібрав військових на центральній площі Пласа Мурільо, де розташовані президентський палац та Конгрес.

За даними свідків, бронемашина протаранила двері палацу, а всередину приміщення увірвались військовослужбовці.

Президент Болівії Луїс Арсе заявив, що в країні намагаються скоїти державний переворот, щоб “перервати” демократію.

“Болівійський народ закликаємо сьогодні. Нам потрібно, щоб болівійський народ організувався та мобілізувався проти державного перевороту на користь демократії”, – наголосив він.

Через кілька годин свідки повідомили, що військові залишили площу, і територію під свій контроль взяли поліціянти. Влада арештувала Сунігу та вивезла його у невідомому напрямку.

Президент Болівії привів до присяги нового командувача Збройних сил Хосе Вілсона Санчеса, який закликав солдатів повернутися до казарм, а їхніх командирів – уникнути кровопролиття.

Солдати зайняли позиції на площі Пласа Мурільо, де знаходяться важливі урядові будівлі, і одна бронемашина прорвала ворота палацу, дозволяючи військовим проникнути всередину. 

Генерал Хуан Хосе Сунігу, який очолював повстання, був також заарештований.