13:42, 26 червня, 2024 року
В Німеччині пропонують позбавити захисту українців
Німеччина

В Німеччині пропонують позбавити захисту українців призовного віку.

Глава Спілки молоді німецької партії ХДС/ХСС, Йоганнес Вінкель, закликав скасувати захист українських чоловіків призовного віку в Німеччині та припинити їхню державну підтримку. 

Він вважає, що це несправедливо, оскільки чоловіки повинні захищати свою країну, а не отримувати пільги як біженці. 

Він також наголосив на цинічності ситуації, коли Німеччина постачає зброю Україні, але відмовляє українським чоловікам права на захист.

Члени ХСС на вихідних висловили вимогу повернути українських біженців назад, якщо вони не погодяться на працю в Німеччині. 

«Після понад двох років війни, працювати в Німеччині або повертатися до безпечних районів Західної України», – заявив Александер Добріндт, лідер регіональної групи ХСС у Бундестазі.

Він вважає, що в Німеччині слід посилити правила про співпрацю з мігрантами. Добріндт зазначив, що соціальні виплати стали для українців, що проживають у Німеччині, "гальмом до працевлаштування" та "міцно прив'язують багатьох людей до соціальної допомоги".

У німецькому уряді відкинули ідею Добріндта. Спікер МЗС країни нагадав, що росіяни щодня б'ють по цивільної інфраструктурі України, а безпечних місць немає навіть на Заході держави.

Після успішного виступу на виборах до Європарламенту блок ХДС/ХСС став лідером серед політичних сил Німеччини і вважається фаворитом на майбутні вибори до Бундестагу, заплановані на кінець літа 2025 року. Але на цей час партія ХСС не входить до панівної коаліції, тому її вплив на прийняття рішень урядом обмежений.