8:55, 4 липня, 2024 року
VIP-камери в СІЗО
СІЗО

Чекати суд із комфортом.

«У слідчих ізоляторах перебувають здебільшого люди, відносно яких ще немає рішення суду. І де-юре вони не винні. Тому держава зобов’язана забезпечити нормальні умови їх перебування в СІЗО», – сказав міністр юстиції Денис Малюська.

За 4 роки існування у слідчих ізоляторах камер з підвищеним рівнем комфорту ця послуга дозволила залучити до бюджету близько 25 млн гривень.

Ця послуга доступна для всіх, але наразі місця зайняті, тож новим клієнтам доведеться чекати.

Огляд платних камер у сюжеті “Прокидайся”

Доба у двомісній камері коштує понад 2000 гривень. Інтернет та дзвінки за окремі гроші. Зараз свого місця чекають 30 осіб. 

"На сайті Міністерства юстиції можна знайти розділ, в якому можна забронювати електронний сертифікат, бронь в тому чи іншому слідчому ізоляторі. Доступні всі регіони. Але питання в тому, що ніхто не планує опинитись в слідчому ізоляторі - і це нормально. Ми зробили це для зручності для родичів, для адвокатів"

Як повідомляв Укрінформ, уряд постановою від 22 квітня 2020 року запровадив експериментальний проєкт платної послуги з надання поліпшених побутових умов у слідчих ізоляторах.

У вересні 2023 року Кабінет Міністрів затвердив Порядок облаштування камер з поліпшеними умовами тримання та надання особам, взятим під варту, у слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби платних послуг із забезпечення поліпшених умов.