У Києві відкрили кафе з мініпігами: чому зоозахисники протестують та звернулися до поліції
Усі новини
У Києві відкрили кафе з мініпігами: чому зоозахисники протестують та звернулися до поліції

У Києві відкрилося оригінальне і незвичне кафе з тваринами. Зокрема, хрюші справжні зірки, їх семеро, але разом із популярністю прийшли й дискусії щодо негуманного поводження. Що так обурило активістів і чи є у них підстави хвилюватися – розповіли наші журналісти на "Ми-Україна+".

Карликовим свинкам 2,5 місяці та їх кличуть гламурними й оригінальними іменами: Гуччі, Шанель, Грей, Бомбомбіні Поросіні. Майже місяць вони живуть в столичному закладі, а відвідувачі кафе тішаться карликовими тваринами. Такий формат кафе зробило фурор з моменту відкриттям, бо воно єдине, але згодом мініпігів накрила не лише хвиля популярності.

Звернули увагу на кафе і зоозахисники. Написали заяву у поліцію, бо вважають, що це експлуатація тварин, а умови викликають у них стрес. Власники кафе пояснюють, хотіли відкрити простір не лише для прибутку, але й релаксу відвідувачів. Зайти в "піггі зону" можна максимум на годину, а пускають туди лише 10 відвідувачів. У мініпігів є графік із перепочинком. Погратися з ними можна, якщо свинки виявляють інтерес. Якщо вони цього не хочуть, тварин чіпати не дозволяють.

Президентка Асоціації зоозахисних організацій України Марина Суркова зазначила, що утримання тварин саме по собі не заборонено законодавством, однак перевірки мають підтвердити дотримання умов, зокрема щодо догляду.

Власники кафе – подружжя Давиденків запевняють, що дотримуються всіх правил. Мініпігів оглядають ветеринари, тварини мають вакцини, чіпи та навіть міжнародні паспорти. За ъх словами, мініпігів водять до грумінг-салону, де за ними доглядають як за домашніми улюбленцями. Також вони впровадили правило, що маленьких свинок можуть відвідувати діти тільки від 10 років.

"Всі думають, що сюди можна запустити дитинку. У перші дні приходили – "я дитину залишу, а сама кави поп'ю". Ну ми кажемо – "ні, це так не працює, це ж не дитяча кімната”, – розповів власник кафе.

Експерти та правоохоронці підкреслюють, що для відкриття такого кафе мають бути створені і дотримані всі умови, яких потребує улюбленець.

“Мають бути документи, які підтверджують походження тварин, тобто звідки ці тварини, з якої зони вони надійшли до міста Києва. Має бути постійний наглядач за тваринами, тобто якщо тварина вже втомилась вона не хоче спілкуватись у неї має бути місце з доступом до води, щоб вона могла відпочити й найголовніше тварина має отримувати всі ветеринарні послуги, такі як щорічні щеплення, дегельмінтизацію, це все має бути підтверджено записами", – наголосив заступник начальника Управління ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби у Києві Роман Матвійчук.

Вхід до столичного кафе з мініпігами коштує 250 гривень. Через два роки свинки виростуть до 40 кілограмів і їх власники планують далі тримати в себе. Подібні заклади функціонують у Японії, там вже понад 10 таких кафе із поросятами. В інших містах України теж є простір для відпочинку із тваринами – до прикладу, кафе з котами у Черкасах та Львові. До повномасштабного вторгнення у Харкові працював також заклад із єнотами.