11:39, 21 червня, 2024 року
На Євро-2024 росії не буде
футбол

Поступово ця країна зникне зі світового футболу. 

Відсутність Росії на чемпіонаті Європи в 2024 році підкреслює зменшення її впливу в цій галузі, що є результатом політичних та спортивних санкцій.

Політичний конфлікт, спровокований діями російського уряду, викликав реакцію у вигляді бойкоту та виключення з міжнародних змагань. Російські клуби і збірна не беруть участі у європейських турнірах, що демонструє їхню ізоляцію від міжнародної спортивної спільноти.

Наприкінці 2022 року Росія була виключена з участі у плей-офф кваліфікації на Чемпіонат світу 2022 року, а також позбавлена права приймати фінальні матчі Ліги чемпіонів і Суперкубок Європи. 

 

Ці зміни призвели до зниження її міжнародного статусу в футболі.

Європейські країни, спільно з іншими державами, відмовляються грати проти російських команд через політичну напруженість, що відображається і в спортивних відносинах.

Проте світова першість в Катарі стане не єдиним міжнародним форумом, що пройде без Росії через її невиправдану агресію проти України. У вересні Асоціація футболу України в особі президента Андрія Павелка виступила з вимогою не допустити росіян і до Євро-2024 у Німеччині.

У спорті активно підтримують Україну, а росію у свою чергу обмежують не лише у футболі. Різні спортивні галузі перекривають повітря країні агресору. Негативно ставляться і до спортсменів, що підтримують агресію росіїї, наприклад у Литві двох фігуристів позбавили наговрод за виступи у росії.