8:35, 8 серпня, 2024 року
Олександр Хижняк та 3 золота медаль України
Олімпійські ігри

Український боксер Олександр Хижняк виборов золоту медаль на Олімпійських іграх-2024 у Парижі. У фінальному поєдинку у ваговій категорії до 80 кг 29-річний «Полтавський танк» здобув перемогу над 24-річним казахстанцем Нурбеком Оралбаєм роздільним рішенням суддів – 3:2.

Для Хижняка це друга олімпійська нагорода у кар’єрі та перша золота. На Іграх-2020 у Токіо він був срібним призером, коли у фіналі у ваговій категорії до 75 кг програв нокаутом бразильцю Герберту Соузе.

Про боксера

Хижняк – єдиний із трьох українських боксерів, хто завершив Олімпіаду-2024 з медаллю. Інші двоє наших співвітчизників вибули на старті змагань: Дмитро Ловчинський (вага понад 92 кг) програв нокаутом, а Айдер Абдураїмов (вага до 57 кг) програв одноголосним рішенням суддів.

Медаль Хижняка стала восьмою для України на Олімпіаді. Тепер у скарбничці «синьо-жовтих» три золоті, дві срібні та три бронзові нагороди.

Зі стартового гонгу Хижняк активно пішов уперед на суперника і викидав велику кількість ударів. Суперник намагався відповідати, але перший раунд українець виграв на записках більшості суддів (3:2).

У другому раунді казахстанець вирівняв положення в рингу і переміг на записках трьох з п’яти рефері (3:2), тому після двох раундів рахунок був рівним.

Однак у вирішальному третьому раунді Олександр максимально включився і віддав усі сили для того, щоб судді не мали сумнівів щодо переможця бою. І це спрацювало. Українець забрав останній раунд, а з ним і олімпійське «золото».

Нагадаємо, що Ярослава Магучіх стала першою українською легкоатлеткою, яка здобула дві медалі на Олімпіаді.