14:03, 1 липня, 2024 року
російські ботоферми | Як з ними боротися ?
ботоферми

Проросійські ботоферми — недешеві технологічні комплекси, що можуть керувати одночасно мільйонами фейкових акаунтів. Типова ферма ботів складається з таких елементів:

- апаратно-програмний комплекс (серверне обладнання, мережеві комутатори, маршрутизатори тощо);

- велика кількість сім карток (декілька тисяч);

- проксі-ферми для підміни ІР-адрес;

- «армія коментаторів», які ведуть фейкові акаунти та пишуть від їх імені.

  •  

“Так вони вирішують проблему того, що в Україні дуже мало людей, готових виконувати завдання російських спецслужб та писати в інтернеті те, що їм потрібно», - каже фахівець.

 

Головні завдання ферми:

  • Розсилати масові повідомлення про замінування різних закладів, торгових центрів, шкіл, лікарень тощо, і це почалося ще до початку вторгнення.
  • Сіяти панічні настрої серед населення та закликати до повалення влади у чатах ОСББ, районних та шкільних чатах, аби бути ближчими до аудиторій.
  • Здійснювати вплив на конкретних військовослужбовців ЗСУ із закликами складати зброю, переходити на бік ворога і так далі.
  •  Поширення пропаганди РФ

Росіяни пробують втрутитися у британські вибори. І один зі способів – це групи в соцмережах, які публікують одні й ті ж самі зображення про євроскептиків. Однак адміністратори цих спільнот перебувають в Нігерії, а сам слід тягнеться з РФ. 

На жаль, ворог дотягнувся і до нас. Два тижні тому СБУ нейтралізувала дві ботоферми, які допомагали російським спецслужбам зламувати телефони наших захисників. Фейковими акаунтами та цілими конторами ворог поширює пропаганду. 

То ж як протистояти ботам? Та за яким принципом працює ця сфера? Дивімось у наступному матеріалі. 

 

Попит породжує пропозицію.Тож ботоферми лише набирають попитів, їхні ферми розростаються. Поведінку примітивного бота легко ідентифікувати. Він як правило з'являється в мережі в момент, щоб написати коментар, після одразу виходить. Це можуть бути не лише програмні забезпечення, а й люди що виходять в коментарі з ціллю заробити гроші. Ці люди за екранами відправляють потрібні меседжі замовникам. Розрізнити ботів можна і за неправильним перекладом з російської на українську.

 

Та рф використовує ботоферми не тільки в Україні, а й у багатьох наших країнах-союзниках, де немає жодної відповідальності за це. 

Зараз Україна працює над розробкою антибот систем, але поки ботоводи вчаться їх обходити, застосовуючи для цього всі сучасні можливості технологій.