Том Круз спустився з неба. Чим закінчилась Олімпіада 2024
Олімпійські ігри

Олімпійські ігри 2024 року в Парижі завершилися 11 серпня святковою церемонією на арені «Стад де Франс», яка вразила світловими шоу, музичними виступами та урочистим прощанням з учасниками.

Як і церемонія відкриття, масштабне шоу закриття тривало понад дві години. На відміну від відкриття на човнах по річці Сена, закриття відзначилося сценічними постановками на стадіоні «Стад де Франс».

До церемонії закриття приєдналися зірки, такі як ді-джей Кавінскі, співачка Анжель та французький рок-гурт Phoenix. Особливим моментом церемонії стало прибуття Тома Круза на «Стад де Франс». 62-річний Круз спустився на арену з даху «Стад де Франс», схопив олімпійський прапор, застрибнув на мотоцикл та пронісся нічним Парижем і прямо на мотоциклі в'їхав на борт літака у стилі фільмів «Місія нездійсненна».

В урочистостях взяли участь українські спортсмени Людмила Лузан та Парвіз Насібов, які були прапороносцями під час церемонії. Промову виголосив президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах, який був у компанії видатних спортсменів, зокрема рекордсмена Олімпіади Тедді Рінера.

Тож хто переміг на ОІ 2024?

Збірна США виграла загальний медальний залік з 40 золотими, 44 срібними та 42 бронзовими медалями, випередивши Китай, який також здобув 40 золотих медалей, але менше срібла та бронзи.

Тож за підсумками Ігор в Парижі українські спортсмени здобули 12 медалей: 3 золоті, 5 срібних і 4 бронзових. Золоті нагороди вибороли Ярослава Магучіх у стрибках у висоту, Олександр Хижняк у боксі, та команда фехтувальниць на шаблі, у складі якої виступали Ольга Харлан, Аліна Комащук, Юлія Бакастова та Олена Кравацька.

Які місця займала Україні до 2024 року?

Атланта-1996

На Олімпіаді 1996 року, яка пройшла в Атланті, наші спортсмени здобули загалом 23 медалі: 9 золотих, 2 срібні та 11 бронзових. У підсумку Україна опинилася на 9 місці.

Сідней-2000

Наступний розіграш турніру завершився з такою ж кількістю медалей, проте цього разу перемог було втричі менше. Загалом українці здобули 3 золота і по 10 срібла та бронзи. Тоді Україна завершила Олімпіаду на 21 сходинці.

Афіни-2004

Олімпійські ігри в Афінах принесли Україні вже 22 медалі: 8 золотих, 5 срібних та 9 бронзових. Українцям не вистачило 1 срібла, щоб обійти Угорщину в медальному заліку. Зрештою, наша країна посіла 13 місце.

Пекін-2008

В Пекіні наші спортсмени здобули стільки ж медалей, що і 4 роки тому: 7 золотих, 4 срібних та 11 бронзових. У підсумку Україна опинилася на 12 сходинці. Як і на минулому турнірі, українцям не вистачило 1 срібла, щоб піднятися на 1 позицію вище та обійти Нідерланди.

Лондон-2012

У столиці Великої Британії українські спортсмени вперше здобули менш ніж 20 медалей — 19: 5 золотих, 4 срібних та 10 бронзових. Зрештою, Україна завершила турнір на 15 позиції в медальному заліку.

Ріо-2016

Олімпійські ігри 2016 року в Ріо-Де-Жанейро стали найгіршими за кількістю нагород — 11: 2 золота, 5 срібла та 4 бронзи. Такий результат опустив Україну на 31 сходинку.

Токіо-2020

І якщо за кількістю медалей Олімпіада в Токіо була далеко не найгіршою (їх було 19), то за підсумковим місцем в медальному заліку, ці Ігри стали найгіршими із запасом. Україна завершила турнір на 44 місці. Причиною цьому стала лише 1 золота медаль. Також було 6 срібних та 12 бронзових