5:44, 9 липня, 2024 року
Радбез ООН збереться на засідання через обстріли рф по Україні
ООН

Україна скликає надзвичайне засідання Ради безпеки ООН після атаки Росії 8 липня, коли зокрема вдарили по “Охмадиту” та медзакладу у Дніпровському районі Києва.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском.

"Україна зараз ініціює скликання надзвичайного засідання Радбезу ООН у зв'язку з російськими ударами по цивільній інфраструктурі, включно з дитячою лікарнею", — сказав Зеленський під час виступу.

Кислиця про атаку РФ: Москва має бути позбавлена місця члена Радбезу ООН

“Росія схильна чинити найжахливіші злочини під час свого “президентства” у Раді Безпеки ООН. Сьогодні (8 липня - ред.) було завдано удару по найбільшій українській дитячій лікарні “Охматдит” й іншому медичному закладу Києва. У лютому 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Утім, це все розпочалося у грудні 1991-го з окупації постійного членства СРСР, коли Москва також головувала у Раді Безпеки”, - заявив Кислиця.

Він закликав світ позбавити Росію постійного членства у Раді Безпеки  ООН: “Скільки ще знадобиться російських злочинів, аби було вирішене питання використання диктаторським кремлівським режимом постійного радянського членства? Які жахливі злочини мусять бути вчинені, аби на вето агресора не зважали, і Рада Безпеки мала змогу відреагувати на російську агресію та воєнні злочини?”.

Дипломат додав, що “на тлі зруйнованих лікарень та вбитих цивільних, криваве російське “президентство” має намір провести щомісячний обід для членів Радбезу”.

“Мене нудить - таке коментувати. Зараз не час для членів Ради Безпеки споживати російську кулебяку та отруйну російську пропаганду на таких обідах. Зараз час діяти та примусити Росію дотримуватися Статуту ООН та міжнародного права”, - підсумував представник України.

Лідерів країн шокував удар по “Охмадиту”