18:59, 7 серпня, 2024 року
У всіх бойових бригадах з' являться патронатні служби для військових та їхніх родин
ЗСУ

З 1 жовтня 2024 року в усіх бойових підрозділах Збройних Сил України для супроводу військовослужбовців та їхніх родин.

Про це повідомив начальник Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу ЗСУ Олександр Кутков під час брифінгу

Як зазначив офіцер, бойові командири активно підтримують ініціативу створення патронатних служб супроводу.

Вони вже почали поетапно формувати такі служби, але виникли питання, які перетинаються зі штатними підрозділами цивільно-військового співробітництва (ЦВС).

"Ці проблемні питання виникають через відсутність комунікації з органами державної влади, правоохоронними органами та органами місцевого самоврядування", — зазначив Кутков.

Тому з 1 жовтня 2024 року у всіх бойових підрозділах Збройних Сил України з'являться штатні патронатні служби для підтримки військовослужбовців та їхніх родин.

Патронатні служби будуть створені шляхом збільшення кількості посад у підрозділах цивільно-військового співробітництва.

Генштаб, за словами Куткова, вже затвердив концепцію впровадження системи супроводу, а також підписав дорожню карту, яка детально розкриває всі етапи впровадження цієї системи.

Основним завданням є підготовка особового складу.

"Структура вже існує. Це штатні підрозділи ЦВС. Вся вертикаль побудована. У рамках провадження системи супроводу ми збільшуємо кількість посад. У бойових бригадах було 3 посади, ми збільшуємо до 10. Вертикаль буде побудована від Генштабу до підрозділів", — пояснив Кутков.

До 30 вересня всі необхідні структури будуть створені, а з 1 жовтня люди будуть призначені на ці штатні посади.

Це нововведення має на меті:

  • - забезпечити більш ефективну підтримку військовослужбовців та їхніх родин,
  • - сприяти кращій комунікації з різними органами,
  • - підвищити рівень соціального захисту військових.

Своєю чергою Патронатні служби займатимуться:

  • - загальним інформуванням;
  • супроводом поранених у закладах охорони здоров'я;
  • координацією та забезпеченням зв'язку із сім'ями полонених, зниклих безвісти чи загиблих (померлих).

Очікують, що до складу співробітників новоутворених служб увійдуть військовослужбовці ЗСУ, які повернулися з полону, отримали травми або за станом здоров'я не можуть брати участь у введенні бойових дій.

Також працівниками служб будуть фахівці, які надаватимуть підтримку з медичного, фінансового, кадрового, психологічного напрямку чи зв'язків з громадськістю.

"Робота служби патронації неймовірно важлива не тільки для поранених захисників та сімей військовослужбовців, але й для усієї бригади. Бо наші оборонці знають, що ні вони, ні сім'ї не залишаться самі, і це підвищує моральний бойовий дух загалом бригади", – додала представниця 3 штурмової бригади старший лейтенант Олена Толкачова.