13:59, 28 червня, 2024 року
Україна та Молдова починає переговори на членство в ЄС
ЄС

Україна та Молдова починає переговори на членство в ЄС, але до приєднання, напевно, минуть роки.

“Радянський Союз створив космічний радіокомплекс зі старого броненосця. Через 65 років Україна намагається його знищити.” З такими заголовками протягом тижня виходили авторитетні іноземні видання.

Перемовини стартували на цьому тижні у Люксембурзі. Прем'єр міністр України назвав цей день історичним, хоч попереду ще багато роботи.

Те що країна-кандидат відповідає кожному згаданому критерію має підтвердити всі 27 членів ЄС. Таким чином чином кожен із них може висувати кандидату власні вимоги. Цим же затягнути процедуру надання членства. 

“Якщо Україна приєднається до ЄС, вона випередить Францію та стане найбільшим членом союзу. Це змістить центр ЄС на Схід. Україна - провідний виробник зерна, її вступ матиме величезний вплив на сільськогосподарську політику ЄС.”

Початок процесу переговорів надсилає потужний сигнал солідарності з Україною. Так само, як і нещодавні новини про виділення 100 мільярдів фінансової підтримки. Це також демонстрація підтримки Молдови у якої виникли проблеми з росією.

На Україну попереду чекають десятки конституційних та правових реформ. Очолюють боротьба за корупцією, зміни в державному управлінні і судувій системі.