16:41, 9 липня, 2024 року
Україна та Польща підписали безпекову угоду
Україна та Польща

Україна 8 липня підписала безпекову угоду з Польщею.

Це відбулося під час візиту Президента Володимира Зеленського до Варшави. Угоду з боку Польщі підписав прем’єр-міністр Дональд Туск.

Зазначається, що документ уперше з-поміж уже підписаних двосторонніх безпекових угод передбачає можливість перехоплення ракет і безпілотників в українському повітряному просторі, випущених у напрямку Польщі.

«Учасники погоджуються з необхідністю продовження двостороннього діалогу та діалогів з іншими партнерами, спрямованими на вивчення обґрунтування та доцільності можливого перехоплення в повітряному просторі України ракет і дронів, випущених у напрямку території Польщі, дотримуючись необхідних процедур, погоджених державами та причетними організаціями», – йдеться в тексті документа.

Також у безпековій угоді йдеться про створення «українського легіону» – підготовку особового складу Сил безпеки й оборони України на території Польщі, приєднатися до якого зможуть громадяни України, які тимчасово проживають у Польщі та інших державах.

Окрім того, угода містить потужний блок щодо співробітництва в оборонній промисловості, зокрема розміщення виробництв польських оборонних компаній в Україні та вивчення додаткових можливостей спільного виробництва озброєння.

Також Польща продовжуватиме роботу логістичного хабу POLLOGHUB та використання потенціалу ЛитПолУкрбригу задля забезпечення ефективного постачання озброєння та обладнання ЗСУ.

У межах угоди має посилитися співпраця в невійськовій сфері, зокрема у розвідці, кібербезпеці, морській та інформаційній безпеці, захисті критичної інфраструктури.

Зазначається, що від початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Польща надала Україні 44 пакети військової допомоги, які складалися з різних видів озброєння та боєприпасів на понад 4 млрд євро.