12:24, 3 липня, 2024 року
Віддати путіну частину України та заборонити їй вступ до НАТО
путін НАТО

Дональд Трамп може відмовитись від розширення НАТО заради угоди з президентом РФ Володимиром Путіним і навіть готовий передати частину українських земель Росії, повідомляє Politico.

Трамп хоче запропонувати Путіну угоду, згідно з якою НАТО зобов'язується не розширюватися на схід — не брати до альянсу Грузію та Україну. Також сторони проведуть переговори щодо того, яку частину окупованої території України Москва зможе зберегти за собою.

На думку Politico, такий план поклав би край туманній обіцянці НАТО про майбутнє членство України — політику, яку Байден продовжив, хоч і не брав на себе зобов'язання щодо термінів.

Як вказано у статті, Трамп раніше заявив журналістам, що пропозиція Україні членства в НАТО була помилкою та основною причиною початку війни.

Видання наводить думку експерта, за словами якого, "багато у таборі Трампа відкрито віддають перевагу НАТО без України".

Одне з джерел видання вказало, що Трамп, ймовірно, не намагатиметься забезпечити Україні "повернення до кордонів 1991 року". При цьому не відкидає можливості "постачання великих обсягів озброєнь Києву".

Україна відреагувала на ці заяви, заявивши, що не йтиме на територіальні поступки з Росією, навіть для припинення війни. 

Сам Трамп публічно не оприлюднював своїх планів щодо України, але під час кампанії неодноразово заявляв, що хоче домогтися швидкого припинення війни у разі своєї перемоги на президентських виборах.

Під час дебатів із Джо Байденом Трамп заявив, що Путін ніколи б не напав на Україну, якби у США був "справжній президент". Водночас він заявив, що путінські умови припинення війни в Україні для нього "неприйнятні".

На дебатах із Байденом Трамп вкотре пообіцяв, що зможе у разі повторного обрання завершити конфлікт дуже швидко — ще до свого офіційного вступу на посаду. При цьому він зазначав, що Вашингтон не повинен витрачати гроші через війну в Україні.

Politico також повідомляє, що Трамп має намір запропонувати Путіну угоду, за якою НАТО зобов'язується не розширюватися на схід, в той час як Росія зможе зберегти частину окупованої території України.