10:00, 15 липня, 2024 року
Замах на Трампа | Правда чи постанова
Трампа

«Реальність така, що немає жодних виправдань, що Секретна служба не змогла надати достатньо ресурсів для спостереження за відкритим дахом у 100 ярдах від місця події. Він (стрілець – ред.) нізащо не мав робити ці постріли», – зазначив колишній співробітник Секретної служби Білл Пікл.

Американські ЗМІ обговорюють провал роботи Секретної служби США, який призвів до замаху на Дональда Трампа.

За словами колишніх агентів, напередодні подій Секретна служба регулярно відвідує прилеглі підприємства та будівлі та співпрацює з місцевими правоохоронними органами для моніторингу та забезпечення безпеки споруд за межами периметру безпеки.

За словами Пікла, під час розслідування буде дано оцінку тому, як Секретна служба взаємодіяла з місцевими правоохоронними органами та використовувала технології, включаючи безпілотники, для виявлення загроз.

Крім того, розслідування з'ясовуватиме, чи обговорювалося перекриття доступу на дахи прилеглих будівель.

Виникають також питання, чи досить швидко діяла контрснайперська команда, щоб виявити стрілка і відкрити вогонь. Аудіозапис події та свідчення свідків вказують на те, що підозрюваний міг зробити до семи пострілів, перш ніж його вбили.

Після стрілянини агенти прикрили Трампа, як цього вимагає протокол. Але коли його почали евакуювати, вони двічі відкрили його груди та тіло натовпу. Якби стрілок був не один, така помилка була б фатальною.

Деякі критики Секретної служби стверджували, що агенція відхилила запити команди Трампа про додатковий захист. Агентство назвало ці звинувачення «абсолютно хибними», пише Bloomberg.

«Твердження про те, що член групи безпеки колишнього президента запросив додаткові безпекові ресурси, які Секретна служба США або Міністерство внутрішньої безпеки відкинули, є абсолютно хибним. Насправді, нещодавно Секретна служба США додала захисні ресурси та можливості до служби безпеки колишнього президента», – йдеться у повідомленні.

Загалом події суботи стали, можливо, найбільшою безпековою кризою для Секретної служби з тих пір, як у 1981 році був скоєний замах на президента Рональда Рейгана.

Політик отримав поранення вуха, але вже виписаний із лікарні та  збирається взяти участь у з'їзді 

Підозрюваний у спробі вбивства був ідентифікований як 20-річний Томас Метью Крукс із Бетел-Парку, штат Пенсильванія. 

Перші деталі розслідування замаху

Агенти ФБР розслідують стрілянину на мітингу як можливий внутрішній теракт і замах на вбивство.

Офіційні особи ФБР також заявили, що вони не знайшли доказів того, що стрілець мав проблеми з психічним здоров’ям. Його телефон, гвинтівка та вибуховий пристрій, знайдений серед його речей, були відправлені в лабораторію в Квантіко, штат Вірджинія. Сім’я нападника співпрацювала з розслідуванням.

Представники ФБР підтвердили, що напівавтоматичну гвинтівку AR-15, знайдену біля тіла нападника, придбав його батько — тип зброї, характерний для багатьох масових розстрілів. Наразі невідомо, чи дав батько зброю своєму синові, чи її було взято без дозволу.

Офіційні особи також заявили, що вони не бачать жодних ознак того, що 20-річний стрілець, ідентифікований як Томас Метью Крукс з Бетел-парку, штат Пенсільванія, був частиною будь-якої більшої змови, і що їхнім головним пріоритетом було і залишається визначення його мотивів.

Президент США Джо Байден доручив підвищити рівень захисту Трампа та переглянути заходи безпеки на з'їзді республіканців.