10:57, 12 липня, 2024 року
Західний слід в "Охматдиті". Як Росія використовує компоненти союзників для своїх ракет
"Охматдит"

Російська ракета, яка зруйнувала дитячу лікарню "Охматдит" у Києві, базується на західних компонентах, повідомляють впливові світові медіа. Як РФ користується обхідними лазівками і чи реально зупинити постачання агресору потрібних для виготовлення ракет компонентів.

Про те, що російська ракета Х-101, яка зруйнувала київську дитячу лікарню "Охматдит", базується на компонентах західного виробництва, що свідчить про успіх Кремля в обході санкцій, пише Financial Times.

Видання констатує: "Росія виробляє майже у вісім разів більше Х-101, ніж до повномасштабного вторгнення у 2022 році — і все ще залежить від запчастин із західних країн, зокрема зі Сполучених Штатів". FT також акцентує, що хоча санкції і відрізали Росію від деяких передових компонентів, оборонний сектор Кремля використовує мікропроцесори та інші технології, які не призначені для військового використання. Аналіз російських документів, проведений газетою, показує, що деталі, які були виготовлені західними виробниками, в документах вказані як такі, що були зроблені у Китаї, Малайзії, Філіппінах, Тайвані чи Таїланді.

Як Росія знаходить обхідні шляхи та чи виготовляє свої мікрочипи для ракет

Політолог Олександр Кочетков впевнений: як не можна повністю викорінити наркоторгівлю, контрабанду чи підробку фірмових речей, так не можна і повністю закрити для Росії обхідні санкційні шляхи.

"Слід розуміти, що ті деталі, що відносяться до ракет Х101, — це мікрочипи, які є в системі керування. Такі ж самі мікрочипи є в медичному чи побутовому обладнанні. Ось уявіть собі, що закуповує якась казахстанська, таджицька чи киргизька фірма ці чипи для постачання, наприклад, у Фінляндію для виробництва медичної техніки. І ось ці товари їдуть до замовника автотранспортом, але на території Росії раптом губляться. Ось такі мережі з використанням компаній-прокладок з інших країн РФ вибудувала і активно їх повсякчас застосовує", — пояснив експерт.