15:06, 28 червня, 2024 року
Зеленський пообіцяв план закінчення війни
Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна сама вирішуватиме, коли розпочинати переговори з Росією, країною-агресором. І вона готується завершити війну.

“У нас є дуже зрозумілий шлях, як це зробити. І ми пропонували всім лідерам приїхати на перший саміт. Було дуже важко зібрати таку велику кількість країн із різних континентів. Тепер ми повинні зробити наступні кроки. Наступні кроки” — це спланувати і мати детальний план детальних кроків по кожній кризі, яку ця війна Путіна принесла на нашу землю.

Це він повідомив під час спільної пресконференції з президенткою Словенії Наташею Пірц Мусар у Києві.

"Авжеж, рішення про початок переговорів буде прийнято Україною. Але якби все залежало тільки від нас, війни б не було. На жаль, окупант - Росія, і Путін хоче війни. І він ще не готовий її завершувати", - підкреслив Зеленський.

Президент зазначив, що Україна вже виявила ініціативу і обрала дипломатичний шлях, бо стала жертвою агресії. Він заявив про плани розробити детальні плани щодо енергетики, продовольчої безпеки та обміну полоненими, які мають бути готові найближчим часом. 

Зеленський також підкреслив необхідність показати світові план завершення війни, який отримає підтримку більшості країн.

“У нас не так багато часу, тому що у нас багато поранених і загиблих на полі бою і серед цивільного населення. Тому ми не хочемо, щоб ця війна тривала роками. Тому ми хочемо підготувати цей спільний план і покласти його на стіл до Другого мирного саміту.”

Він наголосив на зростанні виробництва дронів, засобів радіоелектронної боротьби та артилерії, щоб зміцнити обороноздатність України.