17:28, 22 липня, 2024 року
Ірину Фаріон поховають на Личаківському кладовищі
Ірина Фаріон

Відому громадську діячку та політикиню Ірину Фаріон, яка померла 19 липня після вогнепального поранення у голову, поховали сьогодні  22 липня, на Личаківському кладовищі. Про дату проведення парастасу та похорону повідомила її донька Софія Семчишин.

За даними доньки Ірини Фаріон, парастас провели в неділю, 21 липня, о 19:00 в Гарнізонному провели у понеділок, 22 липня, о 14:00 в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Поховають Фаріон на Личаківському кладовищі на центральній алеї (поле № 22, неподалік могили Володимира Івасюка).

«Сумуємо невимовно. Ти для нас – наше життя… Ми будемо робити все, щоб втілити Твою ідею у життя і щоб Ти побачила Україну Твоєї мрії: українську, сильну, наступальну, Україну-переможця! Любимо!», – написала Софія Семчишин.

 

Спочатку прощання з Іриною Фаріон відбулось в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра та Павла. Туди прийшли тисячі людей, щоб віддати останню шану покійній. Весь храм був заповнений людьми, які принесли квіти. На похорон прийшли не тільки мешканці Львова, а й жителі з інших областей. Це - соратники, студенти та однодумці вбитої мовознавиці. 

Після прощання у храмі, домовину із тілом Ірини Фаріон привезли на площу Ринок.

Попереду йшла велика кількість священнослужителів, молодь несла плакат із написом: "Ірина Фаріон - сучасний провідник української нації" та плакати із цитатами мовознавиці. 

Попереду йшла велика кількість священнослужителів, молодь несла плакат із написом: "Ірина Фаріон - сучасний провідник української нації" та плакати із цитатами мовознавиці. 

Біля Львівської міської ради жалобну процесію зустрічали депутати міської ради, чиновники, мер Львова Андрій Садовий та голова Львівської ОВА Максим Козицький.

Міський сурмач також виконав останню жалобну мелодію для Ірини Фаріон - такою є львівська традиція. 

Звідси процесія рушила вулицями міста до Личаківського кладовища, де поховають Ірину Фаріон. Люди дорогою вигукували: "Герої не вмирають" та "Мова має значення" та "Слава!".