12:26, 20 червня, 2024 року
Погром на могилах Да Вінчі, Джуса, Петриченка
Да Вінчі Джус Петриченко

Рідні бійців закликали правоохоронців забезпечити охороною парк «Аскольдова могила» , де поховані герої.

Вночі 20 червня невідомі вандали вчинили погроми на могилах трьох захисників України — Дмитра Коцюбайла (Да Вінчі), Андрія Пільщикова (Джус) та Павла Петриченка. 

Аліна Михайлова з медичної служби "Вовки Да Вінчі" повідомила про це, додавши, що сімʼї та друзі загиблих відновлять могили, а злочинців знайдуть і покарають.

 

Повномасштабне вторгнення

Дмитро Коцюбайло (Да Вінчі)

Російське вторгнення Дмитро з підрозділом зустріли на Донбасі, в лютому 2022 року рота воювала поблизу Щастя на Луганщині. Навесні 2022 року штурмову роту «Вовки Да Вінчі» переформовано на 1-й окремий штурмовий батальйон «Вовки Да Вінчі» у складі 67-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

7 березня 2023 року Дмитро Коцюбайло загинув у битві за Бахмут . За словами друга Капусти, заступника Дмитра, після втримання траси на Хромове вони повернулися до міста Часів Яр, де їх накривала ворожа артилерія. Їх було троє: Капуста, Мітчел і Да Вінчі. Мітчел забіг у під'їзд, а Капуста з Дмитром були в дверях, коли стався вибух. Дмитро розвернувся й видавлював з себе, що він поранений, а за хвилину знепритомнів. Попри швидку евакуацію поранення Дмитра було в шию і несумісне з життям.

Тисячі українців прощалися з Дмитром на Майдані. Віддати останню честь прийшли президент Володимир Зеленський і вище військове керівництво України: головнокомандувач Валерій Залужний, начальник ГУР Кирило Буданов, міністр оборони Олексій Резніков і бригадні генерали ЗСУ.

 

Андрій Пільщиков (Джус)

З початком повномасштабної агресії Росії повернувся до Повітряних сил, захищав небо України. Брав участь у повітряній обороні Києва в складі підрозділу, який називали «Привиди Києва» та інших територій.

Капітан Андрій Пільщиков загинув 25 серпня 2023 року під час зіткнення двох навчально-бойових літаків L-39 майора В'ячеслава Мінки та майора Сергія Проказіна[27] біля села Сінгури на Житомирщині.

26 серпня 2023 року в своєму зверненні президент України Володимир Зеленський згадав про загибель «Джуса». За фактом аварії ДБР відкрило кримінальне провадження, обставини авіатрощі з'ясовуються.

Посмертно надано звання майора.

 

Павло Петриченко

До повномасштабної війни працював проєктним менеджером, був учасником громадських ініціатив. Учасник Євромайдану, активний учасник ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк», організатор акцій на підтримку Сергія Стерненка. Працював у фонді Сергія Притули. У квітні 2022 року пішов служити до ЗСУ в аеророзвідку.

29 березня 2024 року петиція Петриченка про обмеження роботи онлайн-казино на сайті Офісу президента набрала понад 25 тисяч голосів, необхідних для розгляду, за менш ніж добу.

Співзасновник телеграм-каналу «Архипелаг 95».

Загинув 15 квітня 2024 поблизу Авдіївки, Донецька область під час виконання бойового завдання.

Жінку, яка здійснила наругу над могилами військових Да Вінчі, Джуса та Петриченка, затримали. З нею працюють правоохоронці.