14:23, 21 червня, 2024 року
Пожежа на німецькому заводі, який виробляє I-RIST
I-RIST

За інформацією журналістів, на заводі в Берліні виникло загоряння через сірчану кислоту та ціанід міді, які там знаходилися.

Пожежа на заводі в Берліні, що виготовляє системи ППО Iris-T для України, може бути наслідком російського саботажу. Про це повідомляє німецьке видання BILD з посиланням на власні джерела.

На початку травня на півдні Берліна спалахнув металургійний завод Diehl Metall Applications, що спричинило утворення отруйного диму над містом. 

Пожежа охопила всі чотири поверхи будівлі, частина з них обвалилася. В гасінні займання брали участь 130 пожежників.

На заводі знаходилися сірчана кислота та ціанід міді, що спричинило загоряння хімікатів.

Концерн Diehl, зокрема, виробляє системи ППО Iris-T для України, хоча в Берліні займалися обробкою металу для автомобільної промисловості.

"Одна з іноземних розвідок повідомила німецькі спецслужби про можливий російський саботаж пожежі з конкретними доказами участі Росії. Зараз влада Німеччини з'ясовує дані цієї інформації. Невідомо, чому був обраний саме металургійний завод, а не військовий. Можливо, це було спрямовано проти столиці Німеччини", — зазначає видання.

Нагадаємо, що 17 червня члени організації Palestine Action напали на збройовий завод Instro Precision у британському Кенті, не зважаючи на його високий рівень охорони, і спричинили матеріальні збитки.