12:01, 28 червня, 2024 року
Україна та ЄС підписали безпекову угоду
ЄС

Україна та ЄС підписали двосторонню безпекову угоду. Підписи під нею поставили президент Зеленський, голова євроради Шарм Мішель і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.Вперше всі 27 держав ЄС зобов'язалися впродовж 10 років надавати наші країні широку підтримку, військову, фінансову, гуманітарну і політичну. За неї довгострокові зобов'язання підтримувати країну до моменту вступу в ЄС і на шляху до цього.

«Найбільший успіх цієї угоди – це те, що її взагалі вдалося узгодити і підписати, попри позицію Угорщини», – поділився високопосадовець зовнішньополітичної служби ЄС.

Наша держава має продовжувати реформи, а також робити внесок у безпеку Євросуюзу.

Президент України виступаючи перед Єврорадою закликав усіх хто досі не підписав безпекову угоду з нашою державою - зробити це, щоб посилити тиск на росію.

“Я хотів би згадати про військову підтримку. Артилерія, снаряди, дотримання кожної обіцянки важливі не лише з огляду на захист і важливість життів, але й для руйнування російської ілюзії, що вони чогось досягнуть шляхом війни. Важливе й фінансування, як через Європейський фонд миру, так і на двосторонній основі.”- висловився президент Володимир Зеленський.