14:31, 5 липня, 2024 року
В Британії офіційно почав працювати новий прем'єр
Британія

Кір Стармер став новим прем'єр-міністром Великої Британії після церемонії з королем Чарльзом III у Букінгемському палаці. 

Цьому передувала приватна церемонія з британським королем Чарльзом ІІІ у Букінгемському палаці.

На час своєї каденції Стармер отримав прем'єрську резиденцію на Даунінг-стріт. Натомість її залишив колишній голова уряду від консерваторів Ріші Сунак – після поразки своєї партії на виборах він привітав опонента та оголосив, що йде з посади

У червні Стармер заявляв, що у разі перемоги на виборах він і надалі підтримуватиме Україну. Президент Володимир Зеленський уже привітав лейбористів з перемогою.Новий прем'єр Британії анонсував у X: "Робота над змінами починається сьогодні".

Він переїхав на Даунінг-стріт після відставки Ріші Сунака, обіцяючи зміни та розвиток країни. 

У відносинах з США він підкреслив важливість зберігати хороші стосунки, незалежно від особистості президента. 

Позиція Стармера щодо України

У лютому 2023 року Кір Стармер здійснив неанонсований візит до Києва та пообіцяв, що Україна завжди матиме “непохитну підтримку” його партії. Це був його перший візит до столиці України.  

Під час маніфесту Лейбористської партії у червні Кір Стармер заявив, що у разі перемоги на виборах буде продовжувати підтримувати Україну.

"З лейбористами військова, фінансова, дипломатична та політична підтримка України з боку Великої Британії залишиться непохитною", — сказав він.

За словами політика, лейбористи продовжать підтримувати створення спецтрибуналу за злочин агресії, щоб притягти РФ до відповідальності. Крім того, його партія підтримує конфіскацію активів РФ та використання їх для допомоги Україні.

У питанні членства України в Організації Північноатлантичного договору Стармер казав: :”Ми відіграватимемо провідну роль у наданні Україні чіткого шляху до членства в НАТО".

Щодо Європи, він виключив повне приєднання до єдиного ринку та митного союзу, проте підтримує зняття деяких торгових бар'єрів.