10:38, 21 червня, 2024 року
"Відкуп" від мобілізації | Економічне бронювання
мобілізація

Дивіться повний сюжет тут

Українська армія та бізнес страждає від дефіциту кадрів. В парламенті розглядають ще три проєкти, які передбачають економічне бронювання. Українці переймаються. що економічне бронювання може стати відкупом лише для багатих.

Перший законопроект, який вже тиждень обговорюють в залі засідання передбачає наступне. Роботодавець має щомісяця сплачувати 20 000 грн військового внеску. За допомогою економічного бронювання, як зазначають експерти вдасться і послабити тіньовий бізнес.Подаватись на бронювання зможуть ФОПи і їх співробітники. Однак лише ті, які зареєстровані мінімум пів року раніше. 

Для бізнесу економічне бронювання дійсно важливе, тому що частину робітників важко замінити, через них навіть може зупинитись бізнес. Чекають цей закон і українці в тилу, хоч і особливо переживають, що це збагатить корупційні схеми. 

друга схема-урядова. Передбачає можливість бронювання військовозобов'язаних зарплата яких перевищує 35 000 грн на місяць. Також передбачається змішана форма.

Так як забезпечення війська повністю залежить від української економіки, нардепи мають найближчим часом закрити ці питання.