
На лінії фронту вздовж важливих логістичних маршрутів почали встановлювати спеціальні антидронові сітки. Вони створюють бар'єр, який перешкоджає атакам безпілотників, зокрема FPV-дронів і дронів-камікадзе. Детальніше – у програмі "Лінія Фронту" з Костянтином Лінчевським.
Основний принцип дії такого захисту полягає в тому, що під час керування оператор дрону може не помітити сітку через низьку якість відеосигналу. Унаслідок цього пропелери безпілотника заплутуються у сітці.
Сітки натягують не лише вздовж логістичних шляхів, але й над окопами та входами до бліндажів. Вони захищають військових від безпосереднього влучання дрона або уламків. Також вони використовуються для захисту артилерійських позицій, які часто є мішенями ворожих FPV-дронів. Такий захист не тільки маскує позиції, але й значно ускладнює можливість завдати удару.
Найефективнішими є промислові рибальські сітки, оскільки вони міцні, не відблискують на сонці й здатні витримати удари безпілотників. Нещодавно такі сітки Україні передав данський волонтер. Запити на подібний захист зростають по всій лінії фронту, і скандинавські країни, які мають розвинену риболовну індустрію, стали постачальниками цих матеріалів.
"Час від часу ми отримуємо повідомлення, що передані нами сітки зупинили атаку або врятували життя", – розповідає волонтер Карл Футроб.
Цей метод захисту активно використовують і російські окупанти. Вони створили тунелі з антидронових сіток довжиною близько двох кілометрів поблизу Часового Яру для захисту своєї техніки. Проте наші військові працюють над способами подолання таких загороджень. Коментуючи ефективність цього методу, військовий експерт зазначив, що антидронові сітки варто масштабно впроваджувати, адже вони дійсно знижують загрозу від FPV-дронів.
"Від FPV-дронів – це дійсно допомагає і є такі приклади з нашого боку. В принципі, я думаю, що такі моменти, можливо, треба масштабувати. Що стосується ворога, він це дійсно використовує. Хоча з іншого боку, крім FPV, є інші види озброєння, де все це пролітає, знищує ворожу логістику в тому числі. Але в будь-якому разі, як нам потрібно будь-яке озброєння, так само нам потрібні усі ті моменти захисні, які можна використовувати безпосередньо на полі бою. Це треба робити. Якщо це навіть треба взяти у ворога, я не бачу в цьому нічого поганого. Треба грати його картами і перегравати", – підкреслив спікер Української добровольчої армії Сергій Братчук.