Два роки у НАТО: який військовий потенціал має Фінляндія
Усі новини
Два роки у НАТО: який військовий потенціал має Фінляндія

Одна з країн, яка теоретично може бути в зоні агресії Кремля, має один з найдовших кордонів з Російською Федерацією – Фінляндія. Як переозброїлась держава, який військовий потенціал має – детальніше розповість у програмі "Лінія Фронту" Богдан Гайдамака.

Фінляндія має на кілька сотень кілометрів коротший кордон з РФ, ніж Україна – його протяжність близько 1300 кілометрів. А це дуже велика можливість для потенційного вторгнення. Збройні сили Фінляндії складаються з трьох видів – Сухопутні війська, Повітряні сили та Військово-морські сили. Загальна кількість активних військових на службі – близько 24 тисяч солдатів.

Ще близько 280 тисяч – резерв. Військові, які можуть бути мобілізовані за кілька днів. А загальний мобілізаційний потенціал – близько 870 тисяч людей.

Окрім цього, Фінляндія володіє потужним технічним потенціалом. До прикладу, мають близько 200 танків, 212 БМП, близько 750 бронетранспортерів та понад 3000 одиниць різноманітного артилерійського озброєння. Основні бойові танки – це Leopard 2A4 та 2А6, бойові машини піхоти БМП-2 та CV 90, БТРи Patria AMV та ХА-180.

А також серед артилерії – південнокорейські K9 Thunder та берегові гаубиці К-53. Щодо авіації, то зараз небо Фінляндії боронять винищувачі McDonnell Douglas F/A-18 Hornet шершень та гелікоптери NH-90.

Фінський флот представляють ракетні катери класу Rauma та Hamina, а також міні-тральщики, загороджувачі та патрульні катери. Та чи не найголовніший крок для власного захисту Фінляндія зробила вже після повномасштабного вторгнення Росії в Україну і два роки тому, 4 квітня 2023 року, стала 31-м членом НАТО.

Разом з цим Фінляндія планує вийти з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін. Таким чином країна долучається до рішення Польщі, Латвії, Литви та Естонії. Мета – посилити захист кордонів, доповнити загороджувальні бар'єри мінними полями.

Польща вже реалізує проєкт "Східний щіт", що передбачає мінування кордону з Росією та Білоруссю. Країни Балтії дотримуються спільної позиції, бо не можна обмежувати себе у використанні засобів оборони, які Росія готова застосувати проти них.