
Коаліція охочих – це ініціатива, яку очолюють Велика Британія та Франція. Що вона передбачає? Детальніше розповість у програмі "Лінія Фронту" Богдан Гайдамака.
Союзники обіцяють підтримку озброєнням, боєприпасами, фінансами, а дехто і військовим контингентом. Але це вже після припинення вогню. Очолюють цей блок Велика Британія та Франція, нині вони найактивніше відстоюють ідею об'єднання, а ще володіють ядерною зброєю. До прикладу, Велика Британія, за даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру – має 225 ядерних боєголовок, а Франція – 290. Разом з тим наразі немає конкретного списку країн, які б увійшли до коаліції охочих.
Проте, інтерес до цього об'єднання виявили країни Європи й світу – Франція, Велика Британія, Естонія, Литва, Латвія, Фінляндія, Туреччина, Румунія, Норвегія, Нідерланди, Швеція, Чехія, Іспанія, Данія, Канада та Австралія. Загалом долучитися до коаліції охочих може близько 30 країн.
Серед цих країн є й ті, які готові відправити до України своїх військових, але тільки у складі європейських миротворчих сил і тільки після припинення вогню. Мова про Велику Британію, Францію, Данію, Естонію, Швецію, Литву, Латвію та Австралію. Що ж до цифр, то Велика Британія готова відправити в Україну близько 10 тисяч військових.
Загалом європейський миротворчий контингент може налічувати близько 40 тисяч військових від різних країн з "Коаліції охочих". Що ж до техніки, якою будуть забезпечені ці військові, наразі остаточного рішення немає, але ведуться обговорення щодо французьких танків Leclerc та БМП VBCI, німецьких Leopard-2 та САУ Panzerhaubitze 2000, турецьких танків Altai, серед авіації літаки Eurofighter Typhoon та гелікоптери Apache. Країни, які з тих чи інших причин не зможуть відправити своїх військових – допомагатимуть забезпечувати логістику та підтримуватимуть коаліцію фінансово.