
Німецький політик Фрідріх Мерц підтримав постачання Києву ракет Taurus. Політик зазначив, українські захисники здатні приборкати російських загарбників, якщо матимуть засоби для цього. Європейські дипломати схвально відгукуються про його позицію. Чим ці ракети відрізняються про вже передані нашими партенарми? Детальніше розповість у програмі "Лінія Фронту" Богдан Гайдамака.
Ракети Taurus, як і Storm Shadow/SCALP – далекобійні крилаті ракети класу повітря-земля. Taurus стоїть на озброєнні у повітряних силах Німеччини, Іспанії та Республіки Корея. Storm Shadow/SCALP використовують Франція, Великобританія і віднедавна Україна. Головна відмінність між ракетами – дальність.
Taurus може бити на відстань 500 кілометрів, а Storm Shadow/SCALP в експортному варіанті – на 300. Тобто, якщо передача таки відбудеться, наші повітряні сили зможуть атакувати глибокий тил РФ. Що ж до інших характеристик, то тут дуже багато спільного.
Вага ракети Taurus – 1360 кілограмів, Storm Shadow/SCALP важить 1300. Бойова частина у німецько-шведської ракети – 481 кілограм, а у франко-британської – 450. Їхня довжина взагалі однакова, трохи більше п'яти метрів, а швидкість в обох ракет близько тисячі кілометрів на годину.
Також обидві ракети використовують інерційну навігацію, GPS і картографію рельєфу, мають інфрачервоні головки самонаведення та здатні ухилятися від ворожого ППО. Подейкують, серед виробників навіть існувала неформальна домовленість, що Storm Shadow/SCALP – це ракети серійного виробництва, які призначені для нанесення глобальних та групових ударів. А Taurus – ракета для спецзавдання, адже має високу потужність і може пробити шар бетону глибиною до шести метрів.
До прикладу, її можна застосовувати для знищення бункерів, бетонних укріплень чи руйнування мостів. Наразі ракети Storm Shadow/SCALP українські пілоти запускають тільки з двох моделей літаків, наявних в українському авіапарку. Це Су-24М та Mirage 2000. Базову версію Taurus запускають з літаків Eurofighter Typhoon, Douglas та Gripen та загалом це сімейство ракет має аж сім модифікацій. Існують навіть версії, які мікрохвильовим випромінюванням виводять з ладу електроніку та джерела енергії противника.