
Сполучені Штати провели чергове фінальне випробування новітньої гіперзвукової ракети Dark Eagle. Очікується, що вже найближчим часом ця ракета стане на бойове чергування у Збройних силах США. Детальніше розповість у програмі "Лінія Фронту" Богдан Гайдамака.
Long Range Hypersonic Weapon, відома як Dark Eagle, або "Темний орел" – американська гіперзвукова ракета класу "Земля-земля" великої дальності. Вона призначена для ураження стратегічних об'єктів за критично короткий час. Ракета летить у верхніх шарах атмосфери й, за твердженнями розробників, залишається невразливою для більшості комплексів ППО.
Відома лише частина характеристик ракети. До прикладу, швидкість – близько 6 тисяч кілометрів на годину, дальність – майже 3 тисячі кілометрів, вага бойової частини – близько 600 кілограмів. Пуски здійснюються з мобільної установки, а керування ракетою відбувається з використанням супутникової навігації та інерційної системи наведення.
Наразі ракета "Темний орел" може запускатися тільки із землі. І нині ведуться доопрацювання американського боєприпасу, щоб ракету можна було б запускати із повітря. Для цього планують інтегрувати ракету для використання винищувачами п'ятого покоління – F-22 або F-35.
Порівняти цю ракету можна з іншим знаменитим боєприпасом-ракетою Tomahawk. Її дальність трохи менша, ніж у Dark Eagle – 2500 кілометрів, та й бойова частина поступається вагою – 454 кілограми проти 590. І, звісно, Tomahawk програє у швидкості – близько 900 кілометрів на годину. Але це й не дивно, бо Tomahawk не гіперзвукова, а дозвукова крилата ракета. А от конкуренцію у гіпершвидкості й то лише за заявленими характеристиками теоретично може скласти російський протикорабельний "Циркон", бо ця ракета може розвивати швидкість до 9000 кілометрів за годину.
Якщо вірити російській пропаганді – дальність "Циркону" та бойова частина значно менші. Окрім цього, в США представили нову зброю проти дронів – комплекс радіоелектронної боротьби "Pulsar-L". Його вже застосовують в бойових умовах. Система невелика, розміром з коробку, важить лише 11 кілограмів, але здатна виявляти та знешкоджувати так звані рої дронів.