Як правильно скласти розписку: юридична сила документа та ключові вимоги
Усі новини
Як правильно скласти розписку: юридична сила документа та ключові вимоги

Розписка – це один із найпростіших, але водночас ефективних способів підтвердження передачі грошей, майна або інших цінностей. Чи справді вона має юридичну силу? Що обовʼязково має бути вказано, щоб цей документ вважався законним та мав силу в судді – розповів адвокат Євген Артюхов у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".

Почнемо з того, що розписка є одним з найпопулярніших і найпростіших способів підтвердження отримання грошових коштів чи цінностей. Однак її використання у правових відносинах викликає багато запитань, тому дуже важливо розібратись, наскільки цей документ є юридично значущим і як його правильно складати. Якщо розписка укладена в належній формі, то, по своїй суті, це є договором позики. Розписка має юридичну силу і може бути використана в суді як доказ. Вона є письмовим підтвердженням факту виконання певної дії або угоди.

Проте для того, щоб розписка мала юридичну силу, необхідно дотримуватись певних вимог під час її складання:

  • Повні дані обох сторін: ПІБ, паспортні дані, ідентифікаційний код, місце проживання;
  • Суть угоди: чіткий опис того, що саме передається — гроші, майно, послуги;
  • Сума та одиниця виміру;
  • Дата та місце складання розписки;
  • Умови повернення (якщо йдеться про позику або завдаток): строки, спосіб повернення тощо;
  • Підписи обох сторін, бажано з розшифруванням;

Якщо є можливість, залучить свідків, які поставлять свої підписи в документі. Це може бути додатковим, але не основним аргументом в судовому процесі. Отже, розписка є простим, але ефективним інструментом для підтвердження правовідносин між сторонами. Її правильне складання гарантує юридичну силу і допоможе захистити ваші права у випадку виникнення конфліктів.