Окупанти застосували нові дрони-камікадзе зі штучним інтелектом
Усі новини
Окупанти застосували нові дрони-камікадзе зі штучним інтелектом

Російські окупанти тестують новий тип БПЛА зі штучним інтелектом. Вперше ним окупанти вдарили по Сумах – тепер безпілотники з’явилися і на Сході. Попри свій простий вигляд дрон має потужну начинку, він навчився обходити РЕБ. Що про нього відомо – розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".

Наприкінці лютого один із таких апаратів влучив у багатоповерхівку в Сумах. У корпусі дрона знаходилося близько трьох кілограмів вибухівки. Внаслідок вибуху загинула одна людина, ще троє отримали поранення. Крім того, було пошкоджено кілька автомобілів. Експерти кажуть, що це недорога альтернатива крилатим ракетам.

"Деякі елементи, які стоять у цих дронах переймають певні технології з боку крилатих ракет. Наприклад, там відстежування земної поверхні, або зі знімками, тобто, ми кажемо про класичну систему нараційної навігації, які дозволяють працювати у зоні щільних засобів радіоелектронної боротьби", – підкреслив авіаційний експерт Анатолій Храпчинський.

Цим дроном може управляти штучний інтелект – припускає аналітик Сергій Флеш. При цьому він не залежить від сигналів супутникової навігації. БПЛА повністю зібраний з імпортних комплектуючих.

Завдяки камері – БПЛА бачить усе довкола. Може розпізнавати об'єкти та обробляти відео в реальному часі. А ще має таку ж потужність акумулятора, як у розвідувального БПЛА Zala, тому може пролетіти до 80 кілометрів. Тобто, у зоні ураження – прифронтові міста та села. 

"Такий дрон може потенційно навіть фіксувати роботу засобів ППО і зенітних дронів і виконувати маневри ухилення. Знизу встановлений лазерний далекомір, який дає можливість БПЛА орієнтуватися за картою висот. На борту стоїть високошвидкісний жорсткий диск, який заповнений інформацією для орієнтування", – сказав "Флеш".

Та головне – ці дрони ймовірно можуть літати “роями”. Від двох до шести бортів.

"Дрон бачить, скажімо, артилерійську установку, замотану у маскувальну сітку. Перші два дрони пробивають діру у пасивному захисті, тобто знищують сітку, а другий третій дрон залітає у високовартісну ціль. Це може бути, якщо ця технологія стане масовою, якщо вона доведена, то вона може нести доволі серйозну загрозу", – додав військовий експерт Павло Нарожний.

Однак поки результатів такої тактики у росіян немає. Хоч і невідомий БПЛА українські експерти вже називають зброєю майбутнього. Їх можна знищити лазером або малими зенітними дронами. Також інженери працюють над системою швидшого виявлення таких дешевих, але небезпечних дронів.