Жінка з Київщини облаштувала "капсулу життя" у будинку – скільки коштує укриття і як працює
Усі новини
Жінка з Київщини облаштувала

На Київщині директорка школи після того, як "шахеди" стали регулярно пролітати над її вулицею – інвестувала 100 тисяч гривень у так звану "капсулу життя", де проводить час під час ракетних та дронових обстрілів. Але наскільки ефективними є ці капсули у реальних умовах війни? Про це розповіли наші журналісти на "Ми-Україна+".

Місяць тому Сергій розробив захисний модуль – дитячу капсулу, яку можна встановити у квартирі. Основа конструкції – це сталева рама завтовшки 5 міліметрів. Маленький бункер витримує ударні хвилі та захищає від осколків скла та боєприпасів. Усередині можуть одночасно сховатися до трьох дітей. Вартість такої безпеки стартує від 70 тисяч гривень. Після встановлення капсулу обшивають незаймистими матеріалами – базальтовими плитами та гіпсокартоном. Загальна вага її складає 480 кілограмів.

Окрім дитячої моделі, розробник пропонує ще два варіанти укриттів – для трьох та шести дорослих людей. Вони виготовлені з тих самих матеріалів і забезпечують аналогічний рівень захисту. Ціни стартують від 80 тисяч гривень. 

Виготовлення однієї капсули займає до чотирьох днів. Деталі вирізають високоточним лазером, а конструкція складається з окремих частин. Найважча з них важить 45 кілограмів й тому доставити та зібрати бункер у квартирі чи будинку нескладно. Капсула не пропускає мобільний звʼязок, але має три аварійні люки на випадок блокування дверей. Передбачено вентиляційний отвір і можливість встановлення автономної системи вентиляції. Власник збирає укриття самостійно за відеоінструкцією – це займає до п’яти годин.

У разі пожежі конструкція здатна витримати температуру до 40 хвилин. Здебільшого капсулу встановлюють поруч із ліжком – укриття ставлять на підлогу і додатково кріплять до стіни. Втім, інженери-конструктори попереджають: таке укриття не захистить від прямого влучання ракети чи дрону-камікадзе. 

"Якщо подивитися метал доволі тонкий і якщо порівнювати там зі стінами. Бетон чи цегли витримають краще уламки ніж ці тоненькі листи металу", – сказав інженер-конструктор Дмитро Макогон.

Крім того, якщо будівля обвалиться, двері капсули можуть заблокувати уламки, кажуть фахівці. І через вагу не всі перекриття в багатоповерхівках здатні витримати капсулу, бо вона може провалитися на нижні поверхи. Є ризик й того, що через вентиляцію під час пожежі може потрапити дим. Тому експерти радять на цей випадок додатково мати вогнегасник, протигаз і респіратор.