Радіостанція судного дня: які сигнали передає російська УВБ-76
Усі новини
Радіостанція судного дня: які сигнали передає російська УВБ-76

Російська військова радіостанція УВБ-76, яку називають "Радіо Судного дня", знову передала сигнали – напередодні розмови між президентом США Дональдом Трампом та російським диктатором Володимиром Путіним. Як давно вона працює? Що означають ці дивні повідомлення? Подробиці розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".

Таємна кремлівська радіостанція знову порушила мовчання. Замість монотонного дзижчання – світ почув закодовані назви. Чоловічий голос спочатку назвав чотири імені, а потім цифри. Після цього сигнал знову зник не надовго. Що цікаво це відбулось за 45 хвилин до початку розмови між Путіним і президентом США Трампом у середині травня. Також було ще одне повідомлення – вже після завершення дзвінка. І таких дивних послань побільшало якраз саме після приходу Трампа до влади. Вони точно не для цивільних – пишуть західні ЗМІ.

Подібні сплески активності вже спостерігали перед важливими подіями: до прикладу, перед анексією Криму та великим наступом рф на Україну. Цю радіостанцію окупанти можуть використовувати для керування своєю армією – припускає військовий експерт. Не виключено, що через незрозумілі сигнали та кодові фрази дають команди: наприклад, привести війська у бойову готовність, або передислокуватися на певну позицію.

"В отримувача є спеціальна таблиця. Вона одноразова. коли отримується якесь повідомлення – це декілька слів. Ці слова не несуть жодного сенсу, вони або вигадані, або, наприклад "агроном”, “математичка” і так далі. Отримувач відкриває цю таблицю, у ній є декілька команд, він відкриває по цифровому коду, по слову знаходить команду та виконує. Таблиця знищується", – розповів військовий експерт Павло Нарожний.

Для того, щоби отримати сигнал потрібен лише приймач, але прослідкувати хто отримує засекречені повідомлення неможливо. Також є думка, що саме цю радіостанцію можуть використати для більш серйозних цілей – можливо, навіть вирішальних для долі всього світу.

"Найпохмуріша з усіх – це версія про систему, яка у разі ядерного удару автоматично завдає контратаку, якщо політичне керівництво більше не здатне віддати наказ. Саме через це УВБ-76 отримала прізвисько "Радіо Судного дня", – пише німецьке видання Bild.

Однак, ця версія не підкріплена жодними фактами. Є і припущення, що це просто стара армійська рація, яку час від часу перевіряють на справність. Вперше про радіостанцію заговорили у 1976 році. Відтоді вона звучить щодня – без зупинок вже майже 50  років.

А ще точно невідомо, де саме знаходиться секретна радіостанція. Сигнал йде то з Московської області, то з Ленінградської або Псковської. Однак це не завадило зламати її у 2017 році. Саме тоді замість "білого шуму" прозвучали українські гасла.