
Ініційовані Дональдом Трампом митні обмеження щодо імпорту товарів з усього світу до США можуть стати третім масштабним економічним шоком за останні 17 років. Економісти вже попереджають про ризик настання глобальної рецесії, яка за своїми масштабами може перевищити кризу 2008 року. Що це значить? Кому варто хвилюватися та що це значить для України? Про це розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".
За словами інвестиційного банкіра Сергія Фурси, митна війна, яку розпочинає Трамп, ставить під загрозу стабільність світової економіки та добробут мільйонів людей.
"Рецесія – це коли ваша економіка падає. Хвилюватися варто, бо кроки Трампа ведуть нас до світової фінансової кризи рівня 2008 року, або навіть глибше, у 2008 році була глобальна економічна криза, була паніка на фондовому ринку. Якщо буде криза, то це буде відчуватися у то му, що рівень вашого життя впаде. Це зачепить абсолютно весь світ", – сказав Фурса.
Негативні наслідки зачеплять увесь світ, проте на Україну, за словами Фурси, вплив буде дещо меншим. Причина – вже наявні економічні втрати, пов’язані з війною. Водночас Україна не уникне удару по ключових галузях експорту.
"Міжнародна торгівля буде відбуватися гірше ніж зазвичай, що і спровокує кризу в тому числі або в першу чергу. Звичайні люди будуть це відчувати з одного боку через інфляцію, з іншого, що вони можуть втратити роботу. Буде подальше зниження фондових індексів, в один момент може стати паніка на фондовому ринку, яка буде приводити до банкрутства деяких компаній, а інші – будуть отримувати набагато менше грошей. Це в результаті приведе до того, що бізнес буде відмовлятися від інвестицій. Добра новина у тому, що по Україні воно вдарить менше, бо через війну у нас вже є наслідки. Коли світова економіка буде під ударом, це вплине на експорт продукції з України, в першу чергу на металургійну, це вплине на вартість аграрної продукції, яку ми продаємо", – зазначає експерт.
Фурса також підкреслив, що у зв’язку з непередбачуваністю політики Трампа та високими ризиками для американської економіки, інвестори обережно ставляться до ситуації.