У Києві ліфт із 26-річною дівчиною обірвався з шостого поверху
Усі новини
У Києві ліфт із 26-річною дівчиною обірвався з шостого поверху

У столиці України майже 10 тисяч ліфтів потребують оновлення або повної заміни. Загалом по країні таких підйомників понад 40 тисяч. Один із випадків, коли несправний ліфт ледь не став причиною трагедії, стався минулого тижня в багатоповерхівці Києва. Про це розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".

Скрегіт металу, різке падіння й удар. Звичайна поїздка на ліфті в столичній багатоповерхівці мало не обернулася трагедією. Кабіна пролетіла з шостого по другий поверх і там спрацювала гальмівна система. Причина аварії – як з’ясували комунальники – диск із жолобом, що рухає кабіну – розламався навпіл. І аби його замінити – потрібно щонайменше мільйон гривень.

Такі пошкодження трапляються вкрай рідко, кажуть спеціалісти. Запевняють, основна причина – дефект у процесі виготовлення. Та мешканці будинку переконані, все через те, що ліфт старий, адже його використовують понад 30 років. Водночас за правилами, максимальний термін експлуатації – 25 років. Мешканці кажуть, неодноразово зверталися до обслуговуючої компанії будинку.

Натомість в обслуговуючій компанії – звинувачення вважають недоречними. Кажуть підйомник оглядають після кожного звернення та за регламентом. Щомісяця перевіряють стан шахти, кабіни, системи безпеки, освітлення та аварійного живлення. І раз на рік – придатність ліфта до використання.

Повністю замінити ліфт після спливу терміну експлуатації – недешево, кажуть фахівці. Комплектуючі можуть обійтися мешканцям в 5-6 мільйонів гривень. І це мінімум – без вартості ремонтних робіт. Водночас  оплатити заміну підйомника можна за системою співфінансування, де 95% – це кошти міського бюджету, а 5% — мешканців будинку. За цією програмою з 2021 до 2024 року відремонтували та замінили понад тисячу зношених та аварійних ліфтів. А от щоб скористатися програмою потрібно звернутися на лінію 1551 та оформити відповідну заявку.