У Запоріжжі поліція почала використовувати дрони для патрулювання
Усі новини
У Запоріжжі поліція почала використовувати дрони для патрулювання

Українські вулиці тепер будуть патрулювать дрони. Вперше за правопорядком з неба почали стежити поліцейські Запоріжжя. Дрони допоможуть зафіксувати правопорушення і навіть побачити підозрілих людей. Вони оснащені камерами, тому правоохоронці контролюють ситуацію в реальному часі. Як працює аеропатруль – розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".

З висоти пташиного польоту поліцейський дрон стежить за безпекою мешканців Запоріжжя. Безпілотник має потужну камеру з хорошою чіткістю – весь політ записується на відео. Якщо оператор БПЛА помічає підозрілий об'єкт – на планшет найближчого наряду поліції миттєво передаються координати. Також дрон може зафіксувати правопорушення людей, наприклад – розпиття алкоголю або нехтування правил дорожнього руху. Найчастіше він патрулюватиме місця з великою кількістю людей.

Місцеві Запоріжжя по-різному сприймають появу аеропатруля. Для одних – це відчуття безпеки, для інших – джерело тривоги. Зокрема, звук дрона може налякати, кажуть люди. А ще через характерний гул дрона у деяких військових, які повернулися з фронту, може початися панічна атака, – розповідає пілотеса БПЛА з позивним “Мала". Для багатьох він асоціюється з війною, розвідкою ворога та обстрілами.

"Я хоч і звикла до цього звуку. Але, як ми заїжджали у Запоріжжя, де зараз проживаємо, то дитина ввечері просто гралася ввечері дитячим китайським дроном, який собою нічого не представляє. Але ми трохи злякались. А пацани, які взагалі в піхоті або в артилерії, танкісти, вони, коли чують звук дрона, просто тікають куди завгодно", – сказала військова.

У поліції заспокоюють та кажуть, що найчастіше мешканці навіть не помічатимуть поліцейські дрони. Безпілотник працює на висоті понад 100 метрів, тому його не чути. Також дрони мають спеціальне маркування. А в майбутньому їх оснастять ще й світловими індикаторами, щоби люди могли легко відрізнити поліцейський апарат від ворожого.

"Вони будуть спускатися на висоту до 50 метрів лише при певній необхідності. Вони оснащені гучномовцями. Для того, щоби подати сигнал особі, якій потрібна допомога або попередити особу про правопорушення", – заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області Олександр Кривенко.

Нині аеропатруль працює у тестовому режимі. Згодом таких пташок у поліцейських побільшає. Схожа практика працює вже п'ятнадцять років у США. Там створили цілий підрозділ "Drone Unit". Він допомагає правоохоронним органам патрулювати важкодоступні місця – пустелі, гори та ліси. У Франції дрони контролювали дотримання карантину під час пандемії. А під час Олімпійських ігор торік вони контролювали території, де проходили змагання та місця скупчення людей. А в Ізраїлі квадрокоптери зі штучним інтелектом автоматично розпізнають підозрілу поведінку людей.