
Технологія дронів на оптоволокні вже давно використовується обома сторонами на полі бою. Але наші інженери змогли її суттєво вдосконалити. Наші журналісти побували на виробництві нового покоління оптоволоконних дронів та розповіли про всі їх переваги на "Ми-Україна+".
У соцмережах поширили кадри, які були зняті на Запорізькому напрямку – з підбитої бронетехніки вибігають окупанти, а з неба за ними полює український дрон – його називають “Хижак РЕБов". Росіяни тікають у різні сторони – намагаються сховатися у норах. Але не встигають – інший БПЛА завдає нищівний удар. Так працюють нові FPV-камікадзе.
Такий дрон може летіти до 30 кілометрів і нести понад два кілограми вибухівки. Він зовсім не боїться російського РЕБа. Адже замість радіозв’язку використовує оптоволоконний кабель. Ще одна перевага нового покоління цих дронів в тому, що вони можуть летіти дуже низько. І навіть робити проміжні посадки, створюючі засідки на землі. Тому, поки окупант вдивляється в небо, дрон несподівано влітає йому знизу в спину. І таких небезпечних пташок стає все більше на озброєнні наших Сил оборони.
Наші журналісти побували на одному з секретних заводів оборонної промисловості. Саме тут, за зачиненими дверима, створюють дрони, від яких здригаються окупанти. У повітрі кімнати – різкий запах гарячого флюсу та плавленого пластику. За місяць на цьому заводі випускають більше тисячі дронів на оптоволокні. Нам показали весь процес: як звичайний пластиковий каркас перетворюється на бойову машину.
"Починається процес зі збірки рами, потім додаються мотори, потім плата, тут вже йде польотник, камера та інші маленькі деталі", – розповів заступник керівника відділу збірки дронів Євген.
Далі встановлюють пропелери, батареї та двигуни. Більшість деталей для комплексу друкують 3D принтери – котушки, стійки та кріплення. Розробникам не треба чекати важливі деталі з Китаю чи Європи по кілька тижнів, а то й місяців. А ще це набагато дешевше. До прикладу, готова котушка з Китаю коштує 1100 доларів, українська – втричі дешевша.
Окрім ударних моделей, українські розробники створили дрони-перехоплювачі, здатні знищувати ворожі безпілотники. Наприклад, “Хижак шутер” оснащений шестиствольною гарматою 12-го калібру й може вражати ціль на відстані до 25 метрів. Його, а також ще п’ять моделей БпЛА, вже офіційно допущено до постачання для української армії після отримання військового коду Міністерства оборони.
Цей дрон нині тестують у ГУР. А інші п’ять моделей БПЛА від цього розробника вже отримали військовий код від Міноборони. Тепер їх можна закуповувати за державні кошти, ставити на озброєння та передавати у війська.