Жінки опановують чоловічі професії: як українки працюють в енергетиці
Усі новини
Жінки опановують чоловічі професії: як українки працюють в енергетиці

Українські жінки опановують чоловічі професії й через війну це доволі поширена тенденція, і ми розкажемо про жінок, які вирішили вивчитись на монтувальниць сонячних електростанцій. Хто ці жінки? І навіщо їм така професія? Про це розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".

За даними Державної служби зайнятості, за минулий рік близько 300 жінок стали верстатницями, 128 – машиністками крана і ще 200 жінок отримали ваучери на опанування трактора. Крім того, з минулого року запустилась ще одна ініціатива – навчання жінок на монтувальниць сонячних станцій, у Києві навіть запустили курс навчання.

Аби навчитися професії монтувальниці, Світлана приїхала до Києва з Миколаївської області. Каже, загорілася цією ідеєю в часи постійних блекаутів, коли всі її знайомі почали переходити на “зелену” енергію.

"Всі купували акумулятори, інвертори. Ну, ми також купили інвертор, акумулятор, а з'єднати ми це самі не можемо, щоб не надувся акумулятор, щоб не згорів інвертор. І я побачила, що Greenpeace проводить такі заходи й тому я подалась. До мене подзвонили, поспілкувалися і відібрали", – розповіла Світлана.

Ці навички вона планує застосувати тоді, коли повернеться додому – в Алчевськ на Луганщині. Інша учасниця – Наталя з Миколаєва. До війни вона працювала на місцевому заводі, який був зруйнований росіянами. Її чоловік до повномасштабного вторгнення працював монтувальником, нині він захищає Україну в лавах ЗСУ. Після перемоги подружжя планує працювати разом у галузі “зеленої” енергетики.

"Те, що ти бачиш, як хлопці лазять і монтують, здається таким легким, поки не почнеш, поки не полізеш, не почнеш щось крутити. Щось падає, руки болять, спину болить. Тобто насправді важка професія, але я не можу сказати, що вона не підвладна жінці", – сказала Наталія.

Звісно після того, як місто буде звільнене. Навчання триває три тижні. Аби пройти курс, обов’язково треба мати базову технічну освіту або ж досвід в суміжній галузі. Після закінчення учасницям видають сертифікат та допомагають працевлаштуватися. За словами організаторів, минулорічні випускниці вже успішно застосовують свої знання в українських компаніях.