
У США спалахнув гучний скандал після того, як у закритий чат американських високопосадовців випадково додали журналіста. У цьому чаті, що вівся у месенджері Signal, обговорювали військові плани щодо удару по Ємену. Подробиці розповіли у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".
Скандал-розкриття з інтригами і спростуваннями. Американські топчиновники проґавили, як за їхнім листуванням шпигував журналіст. У секретному чаті месенджера Signal посадовці адміністрації Трампа і нацбезпеки обговорювали підготовку ударів по Ємену. Головний редактор американського журналу The Atlantic Джеффрі Голдберг опинився там випадково.
"Я отримав запит на підключення від користувача Майка Волца, радника з нацбезпеки США. Або кимось хто, презентує себе як Майк Волц. Я хотів зрозуміти, що тут відбувається, чи це все насправді. Тому що ніколи не бачив обговорень на урядовому рівні у такий спосіб”, – сказав журналіст.
У таке щастя Голдберг сам спочатку не повірив. Думав, що акаунт і група фейкова. Тому вирішив спостерігати. У чаті було 18 людей. І їх листування із детальним описом підготовки до спецоперації його шокували. Там було все: цілі, як їх треба знищити, опис зброї та навіть послідовність атак.
Детективна історія Голдберга тривала 4 дні. Аж поки 15 березня США не вдарили по десятках цілей хуситів у Ємені. Тоді журналіст зрозумів, що справді дивом потрапив у засекречені кола і написав про це матеріал у журнал. Тепер немає відбою від журналістів. Кількість його фоловерів у твіттері збільшується. А американські чиновники тим часом відхрещуються.
"Ви зараз говорите про брехливого та вкрай дискредитованого так званого журналіста, професією якого є поширення фальшивої інформації знову і знову. Ніхто не переписувався щодо військових планів, і це все, що я можу сказати щодо цього", – прокоментував ситуацію міністр оборони США Піт Гегсет.
Радник з національної безпеки США Майк Волц, який ймовірно і додав журналіста у секретний чат, про цю ситуацію мовчить. Тим часом американський президент Дональд Трамп взявся його захищати. Мовляв, на операцію це не вплинуло. Скандал обростає плітками і обговоренням. І це неабияк вдарило по іміджу адміністрації Трампа і посадовців нацбезпеки.
Скандал із витоком таємної інформації в США вже не вперше. У 2023 році у мережу потрапили дані про весняний контрнаступ ЗСУ. Зокрема деталі того, як США та НАТО оснащуватимуть зброєю українських військових. Там були схеми бойових дій в Україні та суворо засекречені супутникові знімки. Перші документи з'явилися на серверах онлайн-платформи для гри. У США почали спеціальне розслідування і з'ясували, що злив інформацію 21-річний колишній нацгвардієць США Джек Тейшер. Його засудили до 15 років тюрми.