
В Україні спостерігається підвищення зарплат. Найбільша зарплата у ендодантистів — 55 тис гривень, водія-міжнародника 50 тис гривень, у рихтувальників - 45 тисяч, а в рієлтора 40 тисяч гривень. Наші журналісти розповіли деталі у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".
Анеліна — далекобійниця, хоча за освітою медик. Вона закінчила медичний коледж із відзнакою, рік працювала фельдшером у дитсадку, але згодом вирішила змінити професію.
"Я зрозуміла, що ця професія приносить не лише задоволення, а й стабільний дохід. Раніше працювала в Чехії прибиральницею, офіціанткою, тому знаю, як важко заробляти гроші" — розповідає Анеліна.
Спочатку вона та її чоловік працювали на себе, але згодом відкрили власний бізнес. Втім, зіткнулися з проблемою — нестача кваліфікованих водіїв.
"В Україні в нас є вже свої чотири вантажівки. Я не знаю де в нас поділися водії, але зараз щоб знайти водія, це щось нереальне. Машина вже місяць стоїть, сертифікати страховка там все поплачено, тобто гроші йдуть на вітер, а водія немає, машина не працює", – додала далекобійниця.
Зарплата до 1700 євро, але навіть попри високу ставку, проблему досі не вдалося вирішити. Дівчина каже, що така ситуація загрозлива для малого бізнесу, адже компанія втрачає кошти. Дефіцит кадрів, за словами аналітиків, спостерігається у різних сферах по всій території України.
За словами піар-менеджерку сайту з пошуку роботи Вікторії Білякової, кількість вакансій повертається до рівня 2021 року. Найбільший приріст пропозицій зафіксовано в Івано-Франківській, Черкаській, Запорізькій, Волинській, Чернігівській та Вінницькій областях.
Щоб частково вирішити проблему, компанії наймають працівників без досвіду. Наприклад, офіціантів, кур’єрів чи різноробочих можна навчити за тиждень-два. Водночас для таких спеціальностей, як медсестра, фармацевт, інженер чи агроном, потрібна освіта.
Через нестачу кадрів бізнес активніше залучає жінок до раніше "чоловічих" професій, працевлаштовує пенсіонерів, людей з інвалідністю та ветеранів. Зростає і рівень зарплат. Як приклад, у Києві середня заробітна плата зараз сягає 25 тисяч гривень, а загалом по Україні – на 4,5 тисячі більше, ніж два роки тому. Втім, навіть за таких умов у бізнесу з'являються проблеми з пошуком працівників.