Дослідження: у чоловічій бороді може бути більше бактерій, ніж у собачій шерсті
Усі новини
Дослідження: у чоловічій бороді може бути більше бактерій, ніж у собачій шерсті

У чоловічій бороді більше бактерій, ніж у шерсті собак. До таких припущень дійшли британські вчені. Вони проаналізували зразки з борід 18 чоловіків і шерсті 30 собак. Бактерії здатні викликати шкірні інфекції. Щобільше, у деяких випадках у бороді можуть оселятися навіть паразити, що зазвичай мешкають в інтимних зонах. Про це розповіли наші журналісти на "Ми-Україна+".

Чоловіки з бородою не безпечні. Густа рослинність на обличчі – справжній інкубатор для бактерій. Таких висновків дійшли британські дослідники. Вони запевняють: собача шерсть має менше паразитів ніж чоловіча борода. Бороди начебто можуть поширювати шкірні інфекції, такі як імпетиго – заразний висип, спричинений золотистим стафілококом.

Борода – це вологе середовище для бактерій. Адже саме там залишаються залишки їжі та шкірне сало – кажуть лікарі.

"Борода створює такий особливий макроклімат, вона захищає від надмірної циркуляції повітря від вологи зовнішньої, ваще мити шкіру там де єборода відповідно такі тиличні умови які створюються для того щоб мікроби могли гарно розмножуватись", – сказав лікар-дерматолог Кузьма Хобзей.

Також на бороді може з'явитися Себорейний дерматит маласезійний фолікуліт. Тобто грибкове захворювання шкіри. В результаті: запалення, нестерпна сверблячка та лупа. Натомість волосся на обличчі затримує до 95% ультрафіолетових променів, кажуть фахівці. Це означає менше шансів отримати шкідливий вплив сонця, а отже – нижчий ризик розвитку меланоми. А ще рослинність на обличчі може приховати асиметрію та сховати зайву вагу.

Борода також захищає обличчя від ультрафіолету, холоду і навіть зменшує вплив вітру на шкіру. Борода працює як природний "фільтр".

Ми провели свій власний експеримент за допомогою люменометра – виміряємо рівень бактерій на бороді нашого журналіста та на шерсті домашнього пса. Після цього помістили пробірку з аналізом до приладу.

"Допустима норма волосяного покриву бороди не має перевищувати 120 РЛО. На моїй бороді 626, а а от у нашого четвертованого піддослідного їх виявилося 4097 РЛО", – сказав журналіст Антон Мреква.

Результат тесту суперечить та не збігається з висновком науковців. Адже за нашим спостереженням чоловіча борода має у 6,5 раза менше бактерій ніж у собаки. Проте за словами фахівців такий метод перевірки важко назвати науковим. Тому, що порівнювати бактерії на чоловічій бороді та собачу шерсть не доречно через різний мікробіоз.

Однак за гігієною бороди треба ретельно слідкувати. Якщо цього не робити з'являється неприємний запах, грибок та висипання. Бороду потрібно мити, щонайменше раз на день та споліскувати після приймання їжі. Догляд за бородою – задоволення не з дешевих. Спеціальний шампунь в середньому коштує 500 гривень, бальзам для укладання бороди на 100 гривень дорожче. А похід до барбера в середньому обійдеться у 800 гривень.