Хобіхорсинг: спорт, що підкорює світ на іграшкових конях
Усі новини
Хобіхорсинг: спорт, що підкорює світ на іграшкових конях

Всі ми бачили, як дорослі скакають на іграшкових конях в інтернеті. Але це вже не жарти – це спорт. Хобіхорсинг захоплює серця тисяч людей по всьому світу. Скільки коштує цей унікальний "кінь" і що потрібно для участі в змаганнях? Про це розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".

Анастасія Костіна захоплюється хобіхорсингом уже чотири роки. Дівчина мріє про справжню верхову їзду, але через високу вартість тренувань (від 1500 грн за годину) знайшла альтернативу. Хобіхорсинг дозволяє розвивати координацію, зміцнювати фізичну форму та відчувати дух кінного спорту без значних витрат.

"Імітувати коника в себе в голові і уявляти, що зараз я займаюсь кінним спортом. Це мені допомагає свій голод по кінному спорту бороти. Також я завдяки цьому спорту борю свої проблеми з рукою, щоб тримати правильно повід і щоб була фізична активність", – розповідає Анастасія.

Після початку повномасштабної війни в Україні змагання з Хобіхорсингу призупинили, а переможці отримували лише кубки та медалі, без грошових винагород. Проте Анастасія не зупиняється – вона мріє взяти участь у світовому чемпіонаті у Фінляндії. Заради цієї мети вершниця активно тренується у “фристайлі” – напрямок, що поєднує акробатичні трюки та танцювальні рухи з хобіхорсингу. 

Обрати ідеального "Хобіхорса" — не така проста задача. Спершу їх виготовляли з велюру, із пряжею замість гриви та дерматиновою вуздечкою. Згодом перейшли на натуральне хутро, що зробило коней більш реалістичними. Палиця для хобіхорса завжди дерев'яна та підбирається індивідуально під зріст вершника. Вартість такого аксесуара в Україні від двох тисяч до 23 тисяч гривень. 

Перед стрибками на обов’язково потрібно розім’яти всі м’язи тіла. Без правильної підготовки ризик травм зростає: від синців до серйозних переломів під час подолання перешкод. Хоч у соцмережах сміються з хобіхорсерів, ці тренування насправді ефективні. Вони імітують вправи на справжніх конях, активуючи м'язи всього тіла — від рук до ніг. 

Хобіхорсинг, як вид спорту виник у Фінляндії, де з початку 2000-х років почав набирати популярність серед дітей та дорослих. Минулого року на 11-му чемпіонаті виступали 260 учасників з 22-х країн. Змагаються в різних дисциплінах, таких як стрибки через перешкоди, виїздка та навіть кінні пробіги. Поступово хобіхорсинг поширився за межі Фінляндії, і сьогодні перегони на ігрових конях є в багатьох країнах Європи, а також у США та Канаді.

Наразі хобіхорсинг – це більше про захоплення, аніж про заробіток. У всьому світі вершники змагаються без грошових призів, але тренери впевнені: у найближчі роки цей спорт має всі шанси потрапити до програми Олімпійських ігор.