
У соціальних мережах почастішали випадки нової шахрайської схеми, що використовує образливі коментарі для отримання доступу до акаунтів користувачів. Зловмисники залишають провокативні повідомлення, спонукаючи людину перейти на їхню сторінку, де на неї вже чекає небезпечне посилання. Кіберфахівці застерігають: клікнувши на невідомий лінк, користувач ризикує втратити контроль над своїм профілем, а також конфіденційні дані. Детальніше розповіли наші журналісти у ранковому шоу "Прокидайся!" на "Ми-Україна+".
Образливі коментарі - нова шахрайська схема, яка стрімко шириться мережею. Зловмисники залишають гнівні реакції та переважно російською мовою під дописами в соцмережах. Користувач помічає такий коментар та зазвичай одразу переходить на сторінку автора. Акаунт, звісно, закритий, але містить тільки одне посилання. У ньому – ще один лінк. І саме перехід за ним і призводить до зламу вашої сторінки. Зазвичай, кидає на фішинговий сайт, а звідти шахраї автоматично отримують доступ до ваших персональних даних: номер телефону, паролі та інша конфіденційна інформація. Схема дуже добре розроблена так проста.
"Метою є вивести людину, по-перше, емоційно, по-друге, вивезти із безпечної зони. Там будуть ще якісь пастки емоційні, які змусять людину клацнути, а клацаючи, наприклад, на лінки в телеграмі – це велика ймовірність того, що ваш акаунт, щонайменше, буде інфіковано, а скоріше телефон увесь буде інфіковано", – додав експерт з кібербезпеки Костянтин Корсун.
Пишуть коментарі переважно з "однієї і тієї ж сторінки". Різняться тільки цифри в нікнеймі. Фото та назва профілю – однакова. З часом, можуть з’явитися нові схеми афер і шахраї писатимуть коментарі людям від імені їхніх знайомих. Наприклад, за допомогою штучного інтелекту.
Психологи та кіберфахівці радять дбати про свою безпеку в інтернеті, не переходити за невідомими посиланнями, видаляти неприємні коментарі та не переходити за невідомими посиланнями.