Викрадення смартфонів: що робити якщо у вас вкрали телефон або гаджети
Усі новини
Викрадення смартфонів: що робити якщо у вас вкрали телефон або гаджети

Відсторонили від роботи весь екіпаж, через крадіжку телефону – на одному з рейсів в Індонезії пасажир поскаржився на зникнення телефону. За його словами, він залишив телефон у кишені сидіння, а коли повернувся, його вже не було. За допомогою програми пошуку девайса – чоловік визначив, що телефон перебував у готелі, де розмістився екіпаж літака. "Позичають" телефони без відома власників і в Україні. Як захистити свої дані та в яких містах від крадіжок гаджетів страждають найбільше – розповіли наші журналісти на "Ми-Україна+".

Схожі історії не рідкість і в Україні. Любов Рябко, мешканка столиці, розповіла, як її донька втратила смартфон вартістю понад 50 тисяч гривень у магазині. Гаджет зник з кишені буквально за кілька секунд. Поліцію викликали одразу, однак через помилки у заяві справу спочатку не зареєстрували. Лише через два тижні, коли жінка самостійно вже з’ясувала, що телефон працює, розслідування почали заново. Згодом з’ясувалося, що гаджет уже кілька разів перепродали."

"Слідчий виявив, що чоловік, як я розумію, який вкрав цей телефон, він його віддав до сервісного центру, розблокував, продав ще людям, а ті люди вже продали третій особі, яка його включила", – розповіла жінка.

Крадіжки телефонів – практика розповсюджена. За даними "Opendatabot", від початку 2025 року в Україні було викрадено чи втрачено понад 3 тисяч мобільних гаджетів. Найбільша кількість зафіксована у Києві – 352 випадків. По 10% крадіжок смартфонів припадають на Запорізьку – 331 випадок та Київській області – 330 випадків.

Крадії як правило орудують в багатолюдних місцях. Популярністю серед злодіїв користуються гаджети марки Xiaomi, Samsung та iPhone. Адже їх можна без проблем продати, кажуть експерти. Крім того, зловмисники можуть використати й особисті дані постраждалих. Тому їх потрібно завжди тримати захищеними, наголошують фахівці.

"Якщо ви втратили свій телефон, на ньому не стояло ніякого пароля – графічного, цифрового, будь-якого FaceID, пальчик, таке інше, то все, що знаходиться всередині, може стати вийти на загал. Тому, двоетапна ідентифікація на всі ваші месенджери, телефон має бути запаролений та ставте резервне копіювання", – сказав приватний детектив Руслан Болгов.

Якщо ж телефон викрали, а дані не захищені – треба якнайшвидше зателефонувати оператору мобільного зв’язку та заблокувати номер телефону. Те ж саме треба зробити і з банківськими картками. За можливості, за допомогою інших девайсів вийти з додатків. Наступний крок – написати заяву про крадіжку в найближчий відділок поліції. Разом з заявою треба надати чек, назвати останні дзвінки або код телефону, що пишеться на гарантії чи коробці від гаджета. За допомогою цих даних, правоохоронці зможуть швидко встановити місце перебування гаджета та повернути його власнику. А крадієві загрожуватиме кримінальна відповідальність.